Jandarma Astsubay Alımı Ne Zaman Yapılmaktadır?

Başvuru İçin Nereye Nasıl Gidilir Nasıl İşlemler Yapılır? Astsubay olmak isteyen adaylar Jandarma Genel Komutanlığına başvuru yapmalıdır.

Jandarma Astsubay başvurusu ile işe girmek için gereken şartları taşıyan kişiler değerlendirmeye alınacaktır.

J.Gn.K.lığı astsubay personel alımı 2021 yılı başvuru günü ise son gün olarak 28 Mart 2021 tarihidir. Göreve başvurmak isteyenlerin https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris linkine tıklayarak e-Devlet kapısı üzerinden başvuru yapması mümkündür.

Jandarma Astsubay Alımı İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Belli branşlara yönelik ön lisans, lisans bölümü mezunlarından geçici kayıt tarihi 16 Ağustos 2021 tarihine kadar mezun olabilecek adaylar alınacaktır. Öğrenimini yurt dışında bitiren adayların ise YÖK tarafından onaylı denklik belgesinin bulunması, belgeleri sisteme yüklemesi gerekir. Lisans mezunu ya da 16 Ağustos 2021 tarihine dek 2019 veya 2020 KPSS sınavından P3 (Genel Kültür ve Genel Yetenek) puan türlerinden en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

Ön lisans mezunları ya da geçici kayıt tarihi olan 16 Ağustos 2021 tarihine kadar mezun olabilir durumda olan adaylar ise 2020 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek (P93) puan türünden en az 60 puan almış olmalıdır. Şehit, görev malulü durumda olan eş ve çocukları ise puanların %80’llik kısmını yani en az 48 puan ve üstünü almalıdır. Jandarma astsubay alımı 2021 ne zaman diyenler için geçici başvuru tarihi kaçırılmamalıdır demeliyiz.

Görev İçin Gereken Yaş ve Sağlık Kriterleri

Jandarma astsubay alımı şartlarında astsubay olmak isteyen adayların 27 yaşını bitirmemiş olması, lisansüstü öğrenimini tamamlamış adaylar için de 32 yaş üzerinde olmama vardır. Lisansüstü eğitimine devam eden adaylar ise 27 yaşını bitirmemiş olmalıdır ve bu 32 yaş şartı sadece lisansüstü eğitim almış kişiler içindir. Muvazzaf/ sözleşmeli astsubay olur kararlı sağlık kurulu raporu almak gereklidir..

Yorum yapın