Jay Wilson Diablo 3’ü Bırakıyor!

Serinin en son oyunu olan Diablo II : Lord of Destruction çıkması ardından tam 12 yıl sonra serinin üçüncü oyunu olan Diablo III 15.05.2012 tarihinde piyasaya sürüldü. Çıktığı günden beri çeşitli sorunlar ile adında sıkça söz ettiren oyun arda arda gelen yamalar ile bile beklenen kıvama ulaşamadı. Belki de bu sorunlardan dolayı oyunun yapımcılarından Jay Wilson haftasonu yaptığı açıklama ile Diablo III’ü bırakacağını duyurdu.

Oyunun çıktığı günden beri hedef tahtası haline gelen Jay Wilson belki de aldığı eleştirilerden sıkılmış olacak ki blogunda kendisinin 7 yıldır bu projede canla başla çalıştığını ve de kendisinin artık bu oyun için daha fazla yaratıcı fikirleri olmadığını dile getirdi. Aldığı bu fikrin kolay olmadığını söyleyen Jay Wilson oyun açısından yerine gelecek olan kişinin farklı bir bakış açısı ile oyuna daha çok getirisi olacağını düşündüğünü ve de kendisinin yaptığı bazı hatalardan dolayı üzgün olduğunu söyledi .

Uzun vadede oyuncular tarafından oyunun başarısızlığının üstüne bir de lider yapımcısının projeden çekilmesi korku yaratsa da Jay Wilson bu geçiş döneminin hemen olmayacağını, yerine gelecek kişi bulunana kadar projenin başında olacağını dile getirdi.

Mayıs 2012’de çıkan oyun Google’da uzunca bir süre en çok arananlar listesinde kalmış olup, dünya genelinde tam 10 milyon kopya satmıştı. Oyuncular tarafından uzun süredir beklenene PvP (Player vs Player) yani oyuncuların birbiri ile savaşması da Aralık ayında istenen şekilde olacağı ön görülse de şu anlık PvP konusunda sadece 1.0.7 yaması ile gelen duello sistemi eklenecek. Beklenen PvP sistemi hakkında şu anlık herhangi bir gelişme söz konusu değil .

Yorum yapın