Jeb Corliss Kimdir?

Jeb Corliss dünya da yaşayan efsane lakabın alan ve dünyaca ün kazanan Jeb Corliss atlayış yapmadığı tek bir yer bile yok. Amerika sınırları içinde kalmayıp dünyanın bir çok yerinden atlayış yapan Profesyonel skydiver sporcusudur. Paris ‘in Eyfel Kulesi, Seattle’ın Space Needle, Kurtarıcı İsa heykelin Rio de Janeiro ve Petronas İkiz Kuleleri içinde Kuala Lumpur gibi yerlerde en tehlikeli gösterileri yapan sporcudur. Jeb Corliss kimdir? Jeb Corliss neler yapmıştır?

Jeb Corliss (25 Mart 1976 ), Amerikalı profesyonel bir skydiver ve BASE atlama teli. O da dahil sitelerden atlamış Paris’in Eyfel Kulesi, Seattle’ın Space Needle, Kurtarıcı İsa heykelin Rio de Janeiro ve Petronas İkiz Kuleleri içinde Kuala Lumpur. California, Venice’de yaşıyor. Jeb Corliss 2006 yılındaki empire state gökdeleninden base atlamasına ramak kala, güvenlik görevlilerince fark edilip, darp edilimiştir. bu olay sonrasında discovery channeldaki işinden de atılmıştır.

Profesyonel kariyer 1999 1999 yılında Corliss içine yakın bir ölümcül TABAN atlama vardı Howick Falls içinde, Howick, KwaZulu-Natal Eyaleti, Güney Afrika. Paraşüt açıklığı asimetrikti ve sağanak suya karışmaktan kaçınamadı. 2003 Ekim 2003’te Corliss, en iyi arkadaşı Avustralyalı BASE jumper’ı Dwain Weston’la birlikte açılış Hızlı Oyunlarında atlamak için bir araya geldi . Corliss altında uçmak ve Royal Gorge Köprüsü de Colorado Weston üzerinden geçmeye gerekiyordu iken. Bunun yerine Weston, köprüyü 190 km / s tahmini hızda etkiledi ve anında öldürüldü. Corliss, Weston’ın bedeniyle çarpışmaktan kaçınmak için kaçamaklı bir eylemde bulunmak zorunda kaldı.

2006 Nisan 2006’da Corliss, bir kamera takarken Empire State Binası’nın gözlem güvertesinden atlamaya çalıştı, ancak bina güvenliği tarafından kısıtlandı ve NYPD tarafından tutuklandı. Sonuç olarak, Corliss üç yıllık denetimli serbestlik ve 100 saatlik toplum hizmeti aldı, bir noktada bir Corliss “in kendisini tehlikeye atmadan bir binadan atlayabilecek kadar deneyimli ve dikkatli olduğu gerekçesiyle bir Manhattan eyaleti hakimi tarafından bozuldu. kendi hayatına ya da başka birinin hayatına”. Bu cümle Ocak 2009’da onaylandı. Corliss daha sonra Empire State Binası’ndan kalıcı olarak yasaklandı.

2009 2009 yılında, İngiltere’nin Kanal 4 televizyon belgeseli Daredevils: İnsan Kuş, Corliss’in korkularıyla yüzleşmek konusundaki cesur tavrını açıklamaya odaklandı ve Matterhorn’un 600 metre üzerindeki bir helikopterden bir kanatçıkta dramatik bir sıçrayışla uçurdu. 3.000 metrelik inişin tamamını sırttan aşağıya çektiği zirve.

2011 25 Eylül 2011 tarihinde, Corliss 6000 feet helikopterden atlayarak bir 100 ayak genişliğinde kemerli yolu glided Tianmen Dağı bölgesindeki Zhangjiajie, Hunan Eyaleti, Çin yakındaki bir köprüde bir paraşüt ile iniş.

2012 Yakınlık kapalı uçarken 16 Ocak 2012 tarihinde, bir kazada Masa Dağı, Cape Town ile, Güney Afrika, Corliss hem bilekleri, üç ayak, ve bir kırdı fibula, onun sol parçaladı Ön çapraz bağı ve gerekli olduğu derisinin içinde bir bıçak yarası sürekli cilt greftleri kapatın. Bir hedef balona nişan alırken kaymaya çalıştığı bir kaya çıkıntısıyla bacaklarını kalça ve diz arasında yaklaşık yarıya vurdu. Etki, kontrolünü tekrar ele geçirmeden önce bir devrimi ileri atmasına, bazı ek çıkıntıları temizlemesine ve ardından paraşütünü konuşlandırmasına neden oldu. İstikrarsızlık nedeniyle gölgelik onu hızla yere indirdi. Kızıl Haç tarafından havaya uçuruldu Hava Merhamet Servisi. İyileşti ve üsse sıçradı. Kazanın bir videosu yayınlandı.

2013 28 Eylül 2013’te Corliss “uçan hançer” adında bir sıçrama yaptı. Bir kanat takım giyen bir helikopterden atladı ve ardından Çin’deki Jianglang Dağı’ndaki dar bir “çatlaktan” uçtu. Fissür üstte yaklaşık 60 feet, altta 15 feet ve üç futbol sahasının üzerindedir. Atlamayı güvenli bir şekilde tamamladıktan sonra Corliss, bunun”… şimdiye kadar yaptığım en korkunç şey” olduğunu ve “Hiç bu kadar sert bir şey yaşamadığımı” söyledi. Çok güçlü ve eziciydi. Ağlamaya başladım… ”

2015 Corliss, kısaca ortaya çıktığı bir aksiyon gerilim filmi yeniden yapımı olan 2015 sürümü Point Break’de yer alan kanatlı uçan stuntsların teknik danışmanıydı.

Medya kariyeri ve diğer girişimler Corliss ayrıca 12 bölümde görünen Discovery Channel serisi Stunt Junkies’in orijinal sunucusuydu, ancak ağın tavsiyesine karşı gerçekleştirilen 2006 İmparatorluk Devleti’nin BASE’i atlama girişimi sonrasında Discovery tarafından ateşlendi.

Yorum yapın