Jinekomasti Kalıcı Mıdır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Erkeklerde görülen göğüs büyümesi, bir diğer adı ile Jinekomasti kalıcı değildir. Tekrarlama olasılığı vardır. Bu öngörü göz önüne alınarak müdahale gerçekleştirilmektedir. Göğüs büyümesi yaşayan bir erkek, bunalıma kadar giden bir sürecin eşiğinde olabilir. Bu durum sıklıkla seks hormonları dengesizliğinden kaynaklanır. Kesin nedeni bilinemediğinden tedavide uygulanan seçenekler net değildir. Kesin çözüm için cerrahi müdahale söz konusudur. Ait olduğu tip grubuna göre müdahale yöntemi değişkenlik göstermektedir. En çok tercih edilen iki yöntem, meme bezinin çıkarılması ya da liposuction uygulamasıdır. 3 tipte gelişen büyüme için de bu iki uygulama sağlıklı neticelere ulaşmayı sağlamaktadır. Sağlık açısından bir tehlike arz etmemektedir. Buna rağmen farklı bir hastalığa işaret ediyor olma ihtimali de asla gözden kaçırılmamalıdır.

İyi bir yüz analizi ile elde edilen, yüze en uyumlu burun profili sayesinde kişiler, görünümlerindeki rahatsız edici durumlardan tamamıyla kurtulabilmektedirler. Bu süreç sonunda alınan başarı daha mutlu insanlar anlamına gelmektedir. Burun estetiği, görünümünden rahatsızlık duyan her insanın tercihi olabilmektedir. Her hangi bir doktora emanet edilemeyecek en özel operasyonlardan biridir. Burunda göze çarpan kötü görünümlerin kaynağı ne ise o doğrultuda bir cerrahi işlem yapılır. Burun üst yüzeyinde oluşan kemer görünümü, deliklerin olağandan fazla ve kalkık duruşu, burun ucundaki bozukluklar, burunda kırılma ya da darbeye bağlılık gösteren yamulmalar, yüze oranla oldukça büyük boyuta sahip burunlar, deviasyona uğramış burun perdesi nedeni ile oluşan çıkıntıların düzeltilmesi gibi birçok sorun bu işlemler sayesinde ortadan kaldırılmaktadır.

Meme büyütme işleminde uygulanan protez, bu tip durumlarda kişiye eski görünümünü kazandırabilecek nitelikte başarılı sonuçlar elde etmektedir. Kişilerin talepleri mecburiyet ya da salt güzel görünüm için olursa olsun, protez uygulaması ile dolgun göğüs görünümü mümkündür.

Yorum yapın