“Jonah Hex” Gişede Çöktü

2010 senesi sinemaya uyarlanan çizgi romanlar için sıkıntılı geçmeye başladı. Önce “Iron Man 2″ filmi beklendiği gibi gişede yapımcılarının yüzünü güldürdü ($600 milyon barajını geçti). Ardından 30 milyon bütçeli “Kick-Ass” filmi de dünya genelinde $95 milyon hasılata ulaştı.

“Iron Man 2″ ve “Kick-Ass” filmlerinde sonra çizgi roman uyarlamaları için işler tersine döndü. $25 milyon bütçeli “The Losers” filmi 23 Nisan 2010’da Amerika’da gösterime girdi ve dünya genelinde ancak $27 milyon hasılata ulaşabildi. Daha sonra 18 Haziran 2010’da Amerika’da DC Comics uyarlaması olan “Jonah Hex” gösterime girdi. $47 milyon bütçeli film geniş oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyordu. Josh Brolin, John Malkovich ve Megan Fox’ın başrollerde yeraldığı filmin Amerika’da ilk üç gün hasılatı ancak $5,379,365 oldu.

“The Losers” ve “Jonah Hex” filmlerinin dağıtımını aynı firmanın (Warner Bros) gerçekleştirmesi yaşanan başarısızlığı daha ilginç yapıyor.

Bakalım 13 Ağustos 2010 tarihinde gösterime girecek sıradaki çizgi roman uyarlaması “Scott Pilgrim vs. The World” filmi çizgi roman uyarlamalarının yüzünü güldürebilecek mi?

Sizce aşağıda fragmanı yeralan “Scott Pilgrim vs. The World” filmi gişede kötü gidişe son verebilecek mi?

Yorum yapın