Jotform İle Online İletişim Formu Oluşturun

İnternet sitesi tasarlamak ya da hazır sistemlerle bir internet sitesi oluşturmak isteyen kullanıcılar için en önemli sorunlardan biri de iletişim formu oluşturmaktır. Doğru kodlanmayan iletişim formları ya çalışmamaktadır ya da istedikleri özellikleri haiz olmayan sunucular tarafından desteklenmemektedir. JotForm, bu sorunu ortadan kaldıran bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Çeşitli üyelik sistemleri mevcut olan bu uygulama ile, siteniz için onlarca taslak örneğinden bir iletişim formu oluşturabilirsiniz.

Basit uygulamalar için hiçbir ücret ödemenize gerek olmayan bu kullanışlı internet sitesi ile, görsel anlamda çok kaliteli formlar elde edebilirsiniz. Sistemin işleyişi ise oldukça kolaydır. JotForm adlı internet sitesine üye olarak yeni bir form alanı oluşturuyor ve bu formu sitenizin ihtiyacına göre düzenliyorsunuz. İsterseniz, güvenlik önlemi almak ve robot saldırılarından korunmak için doğrulama anahtarlarını da iletişim formuna dahil etme imkânı veren JotForm, hiçbir kodlama bilgisine gerek duymadan ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. JotForm’a üye olduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp yeni bir form tasarlayın. İsterseniz hazır taslakların yardımını alabilirsiniz. Eğer kendi orijinal formunuzu oluşturmak isterseniz de JotForm size oldukça fazla alternatif sunuyor. Formunuzu oluşturduktan sonra yapmanız gereken son bir işlem kalıyor. JotForm’un size verdiği kodları alıp, sitenizin ilgili bölümüne eklemeniz. Ziyaretçileriniz size mesaj bıraktıkları zaman, bunları hem e-posta adresinizden hem de JotForm üyelik ekranınızdan görebilirsiniz. Artık, siz de bir iletişim formu sahibisiniz…

Yorum yapın