Kahvaltı Ne Zaman Yapılmalı?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Kahvaltı yapmanın önemini uzmanlar açıklamaktadır bazı kişiler kahvaltı yapmaktan kaçınır ya erinmekten yapmazlar yada işe yetişme korkusundan oysaki kahvaltı erken yapılırsa faydası daha çok günde 3 öğün yemek yemeliyiz ki vücudumuz gerekli vitaminleri alabilmeli. Alışkanlık haline getirirsek kahvaltı yapmayı güne daha iyi başlamamızı sağlayacaktır özellikle sigara alışkanlığı olanlar kahvaltı yapmadan sigara içmemelidir.

Uzmanların Görüşleri

Bedenimiz, yediğimiz besinleri sindirmeden kullanamaz. Yemeklerin pişirilme süresi olduğu gibi sindirimleri için de belli süreler gerekir. En zor sindirilen besinler proteinler ve yağlardır. Bu besinler ince bağırsağımızın en son kısmından sindirilir. Sindirim süreleri de yaklaşık 8-10 saati bulmaktadır. Bedenimiz bu besinleri gece 23.00-02.00 saatlerinde yapılanmada kullanır. O zaman bizim protein ve yağları en geç saat 03.00’te yemiş olmamız gerekir. Bu da öğlen yemeğimizin yaklaşık 14.00-15.00 gibi bitmiş olması gerektiğini söylüyor. Sabah kahvaltısının da yaklaşık 6 saat önce bitmesi gerekir. Bu yüzden biz de öğlene kadar sabah kahvaltımızı bitirmiş olalım.

Sabah kahvaltısını alışkanlık haline getirmeliyiz sağlıklı yaşam için bu önerilere dikkat etmeliyiz. Uzmanların anlatmak istediği erken yapılan kahvaltının vücudumuza faydalı olduğunu belirtmektedirler.

Yorum yapın