Kan Grubuna Göre İnsan Karakteri

Bilimsel araştırmalara göre kişilerin kan gurubuna göre kişilikleri değişmekteymiş. Bakalım kan gurubuna göre insanların özellikleri nelermiş.

0 Grubunun Özellikleri

Daha çok öz güven, karar mekanizması güçlü, sadık, eleştirici, kendi kararını veren, yaptığı işi seven, duygusal yapıya sahip olan yapısı, kararından geri adım atmayan inatçı kişilik, soğuk kanlılık, geçimsiz bencil ve endişeli karakter özelliğe sahipmiş.
Dünyadaki insanların %38’ı 0 negatif, %6’sı ise 0 pozitiftir.

A Gurubunun Özellikleri

Kibar, sözünde duran dürüst, sempatik, dikkatli, özverili, sadık, empati kurabilen uyumlu bir yapıya sahip, çok kuruntulu, içine kapalı, karar vermekte zorlanan kararsız, sulu ve sinirli bir yapıya sahipmiş.

Dünyadaki insanların %34’ü A negatif, %6’sı ise A pozitiftir.

B Gurubunun Özellikleri

Dışarda vakit harcamayı seven, oldukça neşeli, sorunlara olumlu yaklaşan, devamlı aktif, maceraperest, duygusal, kibar, unutkan, gürültücü, araştırmaya yatkın ve kararsız bir yapıya sahipmiş.

Dünyadaki insanların %9’u “B” negatif %2’si ise pozitiftir.

AB Gurubunun Özellikleri

Hassas yani titiz, gururlu, sempatik, hızlı öğrenme, diplomatik, zevkine düşkün zevk sahibi, iletişim kolay kurabilen herkesle anlaşabilen, şikâyetçi, ruh hali devamlı değişkendir, çok düşünen yapıya sahipmiş.

Dünyadaki insanların %4’ü AB negatif, %1’i AB pozitiftir.

Gördüğüm kadarıyla duygusallık kişilerin ortak özellikleriymiş bu veriler sadece bilimsel araştırmalardan ibarettir. Sizde kan gurubunuza göre özellikleriniz uyuşup uyuşmadığını yorum bölümüne yazabilirsiniz. Her insanın olumlu ve olumsuz yönü var kimsenin dört dörtlük olmadığını bu verilerde de görmüş olduk.

Yorum yapın