Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

İltihap giderici özelliği ile ön plana çıkan kantaron yağı aynı zaman da yanık ve kızarıklıkların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Siyatik ağrıların iyileşmesine imkan tanıyan kantaron yağı ağızdan alındığı zamanlarda kan şekerinin düşmesine de yardımcı olmaktadır. Saymakla bitmeyecek kadar çok yarara ev sahipliği yapan kantaron yağı nasıl yapılmaktadır?

Kantaron Yağı Yapmak İçin;

  • Güneşte kurutulmuş kantaron bitkisi
  • Cam bir şişe

Kantaron bitkisinin yapraklarını ve çiçeklerini birbirinden ayıralım. Ayıkladığımız sarı kantaron bitkisini cam şişeye dolduralım. Hazırladığımız kantaron bitkisini üzerine zeytinyağı ilave edelim. Kullanıma alacağınız zeytinyağının saf sızma zeytinyağı olmasına dikkat etmelisiniz.

Elinizin altında herhangi bir yağ ile kantaron yağı elde edemezsiniz. Kantaron yağı hazırlarken kaliteyi artırmak oldukça önemlidir. Hazırlamış olduğunuz bu bitki karışımının iki hafta boyunca güneş alan bir yerde bekletilmesi gerekmektedir. Hazırlamış olduğunuz karışımın rengi döndüğünde, kantaron yağını kullanıma alabilirsiniz. Sarı renk tonunda ki kantaron yaprakları, elde edeceğiniz yağa kımızı rengini verecektir.

Eğer kurutulmuş çiçekler ile kantaron yağı hazırlarsanız elde edeceğiniz yağın rengi sarı olacaktır. Doğal yöntemler ile hazırlanılan Kantaron yağının uzun raf ömrü bulunmaktadır. Hazırladığınız kantaron yağının serin alanda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Eğer bu planlamalar doğrultusunda kantaron yağını saklarsanız, karışım bir yıl boyunca bozulmaz. Eğer kantaron yağı karışımı bulanıklaşmaya başladıysa raf ömrünü kaybetmiş demektir.

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir ?

Cilt üzerinde pişik ve kızarıklık probleminiz var ise kantaron yağını tercih edebilirsiniz. Cilt üzerine masaj aracılığı ile kantaron yağı sürerek bu tür problemleri geri plana alabilirsiniz. Kantaron yağı uçuk iyileştirmek içinde kullanıma alınmaktadır.

Cilt dokusunu yenileyen bu özel yağ karışımını düzenli bir şekilde kullanıma alırsanız kısa zaman zarfı içinde istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Güneş yanığı problemleri için de kantaron yağı kullanabilirsiniz. Eğer sindirim problemi yaşayanlardansanız bir hafta boyunca bir tatlı kaşığı kantaron yağı tüketebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde kısa zaman zarfı içinde sindirim problemine elveda diyebilirsiniz. Eğer sizler de tüm sağlık problemlerini çözüme kavuşturmak isteyenlerdenseniz doğal yöntemler ile kantaron yağı hazırlayabilirsiniz.

Yorum yapın