Karantinada Oynanabilecek Ücretsiz Oyunlar Hangileri?

Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu karar doğrultusunda insanlar hafta sonları tam karantinaya girdi ve evden çıkmaları yasak oldu. Peki bu karantina süresini nasıl eğlenceli geçirebiliriz. Karantinada eğlenceli oynanabilecek oyunlar ile vaktinizin su gibi geçmesini sağlayabilirsiniz. Listelediğimiz oyunlar tamamı ücretsiz olacak şekilde sadece hafta sonları zevkli vakit geçirmek isteyen oyuncuların ücret ödemekten kaçınmasından dolayı listemizde ücretli oyun bulunmuyor. Liste içerisindeki oyunların çoğunun adını duymamış olabilirsiniz az bilinen fakat zevkli ve kaliteli oyunlar bulunmaktadır.

Dreadnought Nasıl Bir Oyundur ?

7 Aralık 2017 de piyasaya sürülen ücretsiz uzay savaş oyunu olan bu eğlenceli oyun yetersiz reklam yüzünden hedeflediği kitleye ulaşamadı. Fakat oynamaktan çok fazla zevk alabileceğiniz ve neredeyse her türlü bilgisayarda oynabileceğiniz düşük bilgisayar gereksinimi isteyen bir oyundur. Oyun uzayda yönettiniz bir gemi ile ilgilidir. Kaptanız olduğunuz gemi ile maceradan maceraya koşarken karşınıza çıkacak engelleri aşarak geminizin en az hasarla kurtulmasını sağlamalısınız. Onlarca gemi ve her geminin farklı hızı, farklı boyutu ve bulunduğu koşula göre hızlanması olmasından dolayı bulunduğunuz ortamdan kazanç ile nasıl çıkacağınızı uzay gemisi seçiminizi ön görerek seçmelisiniz. Geçireceğiniz görevler ve zorlukların ardından uzaya hükmetmek amacı ile çıkmış olduğunuz bu macerada başarılı olabilecekmisiniz?

World Of Warplanes Nasıl Bir Oyundur ?

12 Kasım 2013 tarihinden bu yana ücretsiz uçak savaş oyunları kategorisinde ismini koruyabildi. Oyunda Almanya, Sovyetler Birliği ve ABD gibi II. Dünya Savaşında bulunan uçaklar bulunuyor. Uçakların her birisinin farklı boyut, hız ve silah donanma özelliği olduğu için stratejik saldırılar ile zafere ulaşmanız mümkün olabiliyor. Kontrolleri zor olduğu için oynanması kolay değil fakat alıştıktan sonra başka oyun ile ilgileneceğinizi düşünmem.

Trove Nasıl Bir Oyundur ?

Pixel ve online oyun severlerin ortak noktası olan Trove, Mincraft’ın online versiyonu olarak adlandırılabilir. Farklı karakterlerin bulduğu oyunda başlangıçtan sonra verilen eğitimleri tamamladıktan sonra HUB isimli map’e gönderilirsiniz ve serüven orada başlar. Harita içerisinde görevlerden göreve koşabileceğiniz portallar bulunmaktadır. Tabi istediğiniz kapıdan ilk başta geçmeniz mümkün değildir sınırlandırmalar ile gücünüzün yettiği kapılara giriş yapabiliyorsunuz. Online olan bu serüvende arkadaşlarınız ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Warframe Nasıl Bir Oyundur ?

Warframe oyunu ücretsiz fps oyunları arasında oldukça güçlü bir yer edinmiş oyundur. Oyun içerisinde çok fazla detay ve rekabet olduğu için çok fazla oynanabilirliği olan oyundur. Oynadığınız karakterin seviyesi geliştikçe oluşan özel yetenekleri sayesinde stratejik bir oyun olmuş oluyor. Oyunu 3 farklı şekilde oynabilirsiniz nişancı, rol yapma ve gizlilik şeklinde ayrılan oyun türleri ile eğlenceli vakit geçirmeniz mümkün

Heavy Metal Machines Nasıl Bir Oyundur ?

Oyun oynamaktan zevk alacağınız bir MOBA oyunudur. Oyun içerisinde karşınıza gelen rakipler ile savaşarak bitiş çizgisine en önce ulaşmanız gerekir. Oyunda her arabanın farklı özellikleri ve tüm silahların farklı özellikleri ile düşmanları arkanızda bırakarak bitiş çizgisinde onlara tozunuzu yutturun.

Yorum yapın