Karın Kası Gelişiminde Etkili Olan Besinler Nelerdir?

Eğer kaslı bir vücut sahip olmak istiyorsanız yediğiniz yiyecekler dikkat etmeniz gerekiyor. Düz fit bir vücut sahip olmak spor yaparken yanında yediğimiz yiyecekler dikkat almamız gerekiyor. Peki en etkili karın kasına sahip olmamız sağlayacak yiyecekler neler? Bu defa ki yazımız da beslenme programını hazırlarken size yardımcı olabilecek besinlerin bir listesini hazırladık.

Yediğimiz bir çok besin sayesinde karın kası olmazsa kas yapabiliriz. Karın kasına sahip olmak içinde spor yapıp sonra yiyecekler tüketmemiz gerekiyor. Karın kası gelişiminde etkili olan besinler yazımızda yer verdik.

1- Elma

Hepiniz soruyorsunuzdur mutlak elma ne alaka diye; Fakat elmayı ara öğün olarak düşün kendiniz halsiz hissettiğinizde alacağınız bir dilim elma siz forumda tutmaya yarayacaktır.

2- Hindistan Cevi̇zi̇ Yağı

Oldukça çok fazlası olan Hindistan cevizini bu defa yağı sizleri için faydalı olacak bir ürün diye biliriz. Hindistan cevizini yağı hem sizler enerji verecektir. Hem de kas yapmanızda faydalı olacaktır.

3- Süzme Peyni̇r

Süzme peynir tercih edin kas yapımında oldukça faydası olan süzme peynir protein bol olduğundan yağların yakılmasın en etkileyeci araç olacaktır

4- Ispanak

Kas yapmak için olmazsa olmazlardan olan ıspanak vitamin konusunda zengin olan ve enerji veren ıspanak mutlak denemlisiniz.

5- Yumurtanın Beyazı

Bir diğer olmazsa olmazlardan olan yumurta karın kası değil kas gelişimin en büyük etkenleri arasında yer almaktadır. Yumurtanın beyazı zaten faydalı günde alacağınız ek yumurta ile bunun kas geliş mi için kullanabilirsiniz.

Yukarıda yazan kas geliştirme besinler uzmanlar danışılması gerekmektedir. Bir uzman danışmadan kendiniz almayınız. Uzman yardımıyla size en programla gerekli besinler almaya özen gösteriniz.

Yorum yapın