Karın Kası Yapma, Karın Kası Nasıl Yapılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Karın Kası adalemizin en önemli hareketlerinden biridir. Mide hareketi, nefes verme ve erken alma karın kası yapmak için önemlidir. Karın kası yapma, Midemizin ön kısmını ve çok az da yan kısmını çalıştıran mide hareketlerinin temel hareketlerinden birisidir.

Yeni başlayanlar için bu karın kası hareketleri 3 set 15 20 sefer için idealdir. Kilo açısından da çok zorlamamak gerekir. Bele yük binilmemesine dikkat edilmelidir. Karın kası yapma yöntemleri için ayaklarımızı tamamen aşağı indiririz, yukarı kaldırırken nefes veririz. Bu karın kaslarımızın alt taraflarını çalıştırır ve yağları yakmamızı sağlar.

En önemli şey karın kası grubu hareketlerini yaparken yediklerimize dikkat edilmesidir. Yediklerinize dikkat etmezseniz ne kadar karın kası yaparsanız yapın bu belli olmayacaktır. Mümkün olduğu kadar yenilenlere dikkat edilmeli ve diyet yapılmalıdır. Bunlardan sonra bu tarz karın hareketleri yapılır ve bu çalışmalar sonucunda oldukça kaslı ve şık bir karın görünümüne sahip olunur.

Yorum yapın