Karşınızda Sadece 10 Bin Dolara Üretilen Cybertruck

Tesla’nın ilginç tasarımıyla dikkat çeken SUV modeli Cybertruck, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Henüz satın alıma açık olmamasına rağmen bu kadar konuşulan otomobilin piyasaya sürüldükten sonra ne kadar ilgi çekeceğini tahmin etmek zor değil. Yetenekli Tesla hayranları otomobilin satışa sunulmasından önce kendi araçlarını geliştirmeye başladı bile. Uygun fiyatı ve Cybertruck benzeri tasarımıyla dikkat çeken bu hayran yapımı araç, Tesla’nın otomobilinden daha önce yola çıkmaya hazır.

Sadece 10.800 Dolarak Cybertruck Üretmeyi Başardılar

Pushka Garazh isimli YouTuber tarafından hatchback bir LADA otomobilin modifiye edilmesiyle ortaya çıkan Rus malı Cybertruck, görüntü itibarıyla gerçeğini aratmıyor. LADA’nın yalnızca iç aksamının kullanıldığı aracın dış kısmının tamamen değiştirildiği görülüyor. Aracın modifikasyon süresinin anlatıldığı videoda aracın dış kısmının metal plakalarla yapıldığı ve görünümünün Cybertruck’a daha çok benzemesi için boya işleminin gerçekleştirildiği anlatılıyor.

Görüntü açısından Tesla’nın aracına benzeyen araçta küçük (!) bir farklılık bulunuyor. Belirtilenlere göre bu aracın yan kapıları çalışmıyor. Daha doğrusu aracın yanlarında kapı bulunmuyor. Araçtan çıkmak için arkadaki kısmın açılması ve buradan çıkış yapılması gerekiyor. Bu nedenle araca binmek ve araçtan inmek biraz zorlu. Yangın gibi araçtan acil çıkış yapılması gereken durumlarda büyük sorunlar yaşanabilir.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Тесла в Химках😆🤪😄

Максим (@sukhotin.m)’in paylaştığı bir gönderi (18 Ara, 2019, 1:24ös PST)

Aracın seyir halindeyken nasıl göründüğüyle ilgili olarak çekilen videoya yukarıdan göz atabilirsiniz. Otomobilin yapım sürecini baştan sona anlatan 42 dakikalık videoyu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yapın