Kemik Suyu ve Güzellik Sırrı

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Birçoğumuz, özellikle kadınlar, kırışıklıkları yumuşatmak ve güzel ve sağlıklı bir ışıltı vermek için tasarlanmış losyonlar, iksirler ve solukluk ürünlerinde yılda binlerce dolar olmasa da yüzlerce dolar harcıyor. Ancak, belki de güzellik için en yararlı yiyecek olan malzemelerin muhtemelen mutfağınızda olduğunu biliyor muydunuz?

Organik kemik suyu, tavuk, balık, otlu sığır eti, domuz eti veya kuzu eti olsun, yiyebileceğiniz en sağlıklı besinlerdendir. Kemik suyu, eski Çinlilerin zamanından beri böbrek sağlığı, temiz kan ve hormonal dengeyle ilişkilendirdiği tıbbi özelliklerinden dolayı kutlanmaktadır.

Kemik suyu, antioksidanlar, vitaminler ve minerallerle doludur ve birçok modern güzellik uzmanı tarafından tavsiye edilir. Bunlardan biri de, özellikle sığır eti ve kuzu eti kemiğini tavsiye eden bir Hollywood güzellik terapisti olan Julia March. Mart, “müşterilerim, içtikleri zaman daha az iltihap, daha fazla parıltılı ve daha tonlu bir cilt görüyor. Onarır, güçlendirir, canlandırır ve iyileştirir. ”

Kemik sıvısında bulunan protein, vitamin ve mineraller vücut tarafından kolayca emilir ve vücudun tüm sistemlerini beslemek için çalışır. Bu harika sıvı çalışmasında antioksidanlar oksidatif stresi ve inflamasyonu azaltmaktadır. Akne, egzama ve sedef hastalığı dahil olmak üzere pek çok cilt rahatsızlığı, iltihap tarafından teşvik edilir ve yaşlanma süreci, oksidatif stres tarafından hızlandırılır, düzenli olarak kemik suyu içmeye yardımcı olabilir.

Antioksidanlarla birlikte, kemik suyu, kemikler kaynatıldığında açığa çıkan kolajen ve jelatin içerir. Hem kolajen hem de jelatin, cildin yenilenmesi, saçınızın güç ve büyüme oranı ve tırnaklarınızın durumu için elzemdir. Kollajen, cildin elastikiyetini ve yapısını, dolayısıyla broth’un cildin besleyici özelliklerini sağlamasından sorumlu bir proteindir.

Kemik suyu da yeni kolajen oluşumunu teşvik edebilen ve aynı zamanda eklem ağrısında azalma ile bağlantılı olan glukozamin içerir. Kemik kıkırdağı, su ve mineralleri hücrelere çeken hiyalüronik asit içerir. Bu, cildin nemlenmesini ve esnek kalmasını sağlayabilir. Bunun da ötesinde, karaciğer detoksifikasyonuna yardımcı olan bir amino asit olan glisin açısından zengindir, kaygıyı hafifletmeye ve dinlendirici uykuyu desteklemeye yardımcı olabilir – elinizden gelenin en iyisini yapmak için.

Kendi kemirgenlerinizi evde yapmak çok kolay. Aşağıda, yavaş pişiricide hazırlanan basit tavuk kemiği suyu için reçetemize göz atın.

Organik Tavuk Kemik Broth Tarif

 • 2 1/2 kilo organik kemik-tavuk parçaları
 • 6 su bardağı
 • 2 organik kereviz sapları, doğranmış
 • 2 organik havuç, doğranmış
 • 1 adet soğan doğranmış
 • 1 çorba kaşığı kuru fesleğen
 • 2 diş sarımsak
 • 1/2 çay kaşığı karabiber
 • 2 defne yaprağı
 • Kekik 2 dal
 • 1/4 fincan elma sirkesi

Tüm malzemeleri yavaş bir ocakta en az 12 ve tercihen 24 saate kadar yerleştirin. Soğuduktan sonra süzün ve buzdolabında cam kavanozlarda saklayın. Günlük keyfini çıkarın!

Yorum yapın