Kendi Kendine Yanan İnsanların Gizemi Nedir?

Kendi Kendine Yanan İnsanların Gizemi Nedir? Oturdukları Yerde Kendiliğinden Ateş Alan ve Çayır Çayır Yanan İnsanların Gizemleri Nelerdir?

Günümüzde her ne kadar kulağa hoş gelmemiş olsa bile aslında gerçekte yaşanmış fakat nedeninin bir türlü bilinmediği bir eylemdir. Yıl geneline bakıldığı zaman dünyada yüzlerce kişi bu şekilde Esrarengiz Yanma Olayları ile can vermektedir.

Gizemli ve bir o kadar da ilginç olan bu tür ölümler hep olayın gerçekleştiği olay yeri ile alakalı olabileceği düşünülerek olay yeri delilleri toplanmış fakat elle tutulur ve gözle görülür bir sonuç elde edilememiştir. Bir kişinin veya birkaç kişinin aynı anda ve aynı şekilde yanarak geride sadece külleri kalması, akıllarda hep nasıl olduğu soru işaretini bırakır. Olayın daha çok kişilerde uyku halinde iken gerçekleşmiş olabileceği düşünülmüştür. Her ne kadar gerçek olabileceğine inanılması güç olsa da aslında gerçek ama kanıtsız bir ölüm anıdır.

Kimsenin aklına gelmeyecek an ve zamanda gerçekleşiyor olması geride kalan yakınlarının bu belirsizlik içinde hayatına devam etmesini sağlamaktadır. Bir takım kaynaklara göre bazen özel günlerde içki içen karı kocanın sabah olunca evin bakıcısı tarafından ev sahiplerini Oturduğu Yerde Yanan vaziyette bulması ile araştırmaların başlanmasına vesile olmuştur. Bir, iki ve üç derken bu sayı farklı şekillerde çoğalarak gerçekleşiyor olması bilim adamlarının bu konu üzerinde yoğun çalışmasına yol açmıştır. Her ne kadar araştırmalar günümüzde hala devam etmiş olsa bile bazen Hiroşima diye adlandırılan olayın gerçekleşmiş olabileceği söylenir. Örnek olarak bir kişi sandalye üzerinde yanmış olsa dahi o sandalye araştırmalar sonucunda temiz çıkmakta ve yanmanın izlerini taşıyan hiçbir bulguya rastlanmamış olması kafaları daha da çok yormaktadır.

Durup durduk yere ortada veya bulunmuş olduğu alanda hiçbir şey olmamasına rağmen gerçekleşen bu tür esrarengiz olaylar gün geçtikçe çoğalmakta ve hala sebebi tam olarak bilinmemektedir. Arkasında olayı anlatabilecek ne bir canlı şahit nede kendi açısından bir zaman kalmayarak Kendiliğinden Yanan İnsanlar yaşamış oldukları olayla birlikte can vermektedir. Kişinin yatağında yatması ve sabah bulunduğunda küllerinin hala yanıyor olarak bulunması fakat bu olay karşısında yatağında hiçbir şekilde alev ve iz olmayışı ise inanılması çok güç olan bir bulgudur. Bir insan yani nefes alan ve normal hayatında gayet sağlıklı olan bir kişi yatağında yatarken uyku halinde kendi kendine yanmaya başlıyor ve bu yanmanın nasıl ve varsa kimler tarafından gerçekleştirildiği bilinmiyor. Bilinmemekle birlikte incelenmek ve ipucu olması doğrultusunda hiçbir kanıt arkasında bırakmıyor. Gerçek ama kanıtı olmayan ilginç ve esrarengiz ölüm anlarından biridir.

Yorum yapın