Kiralık Evlere Renk Katmanın Yolları Neler?

Kiralık bir dairede yaşamak evinizde istediğiniz dekorasyonu yapmanıza engel olabilir. Değiştirilemeyen dolaplar ve istemediğiniz renkler canınızı sıkabilir. Ancak mobilyalarınız ve aksesuarlar ile yaratıcılığınızı kullanarak göz alıcı bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Duvarlar

Birçoğumuz eve renk getirmenin en kolay yolu olarak duvar boyamayı düşünürüz. Ne yazık ki ev sahipleri kiracılara bu şansı vermeyebilir. Duvar boyamayı unutun ve duvarınızı başka yollarla süslemeyi düşünün.

Tarzınıza uygun olan büyük ölçekli ve keskin renklere sahip bir tablo edinin. En sevdiğiniz renk tonlarında renkli çerçeveler ile süslenmiş bir fotoğraf galerisi de oluşturabilirsiniz. Kolay çıkartılabilen çift taraflı yapışkan ile yapıştırabilirsiniz.

Daha sade bir görünüm istiyorsanız çıkartılabilir duvar kağıtları ile duvarınıza renk katabilirsiniz. Ayrıca bohem havası katmak için duvarlara keten kumaş veya desenli bir kumaş parçası ile kaplayabilirsiniz.

Yaratıcılığınızı Kullanın

Kiralık evlerde genellikle eski dolaplar, demirbaşlar ve değiştirilemeyen döşemeler ile karşılaşırız. Ancak aksesuarlar ile süsleyebilir ve mobilyalarınız ile dikkat çekebilirsiniz. En sevdiğiniz renkleri ya da fazla parıltı için altın ve mercan rengini kullanın.

Renkli sandalyeler yemek alanına canlılık verecektir. Zümrüt ya da safir tonlarında kanepe veya sandalye ilgi çekici bir seçim olacaktır.

Eşyalar için para harcamak istemiyorsanız o zaman kendin yap projelerine göz atın. Eski eşyalarınıza cilalar ve boyalar ile süsleme yaparak başlayabilirsiniz. Dekor parçaları için sprey boyaları kullanabilirsiniz.

Değiştirilemeyen dolapları dekoratif yapışkan kağıtlar ile yenileyin sıkıcı görüntüden kurtulun. Endişelenmeyin evden çıkarken ev sahibi rahatsız olursa kolaylıkla çıkartılabilir.

Yumuşak Mobilyalar, Koyu Tonlar

Çeşitli renklerde kumaşlar ve perdeler kiralık evlere renk katmanın yolları arasında en kolayı. Parlak bir renkte halı lüks görünüşlü bir halı ile başlayın. Beyaz ve bej renklerden uzak durun bunun yerine parlak renkler ya da göz alıcı desenleri tercih edin.

Yorum yapın