Kısa Saç Nasıl Uzun Gösterilir?

Bir kadının en önemli yerlerinden biri saçlarıdır. Bu nedenle kadınlar saçlarıyla oynamayı; renk ve model olarak değiştirmeyi çok severler. Kimi kadın uzun saçı tercih ederken kimisi de kısa saçı tercih eder. Ancak, uzun saçlı kadınlar kısa saçlı kadınlara göre daha şanslıdır. Çünkü model seçeneği fazla olduğu gibi, istenildiği anda da saçlar kısa bir görünüme kavuşturulabilir. Kısa saçlılar için saçlarını uzun göstermek o kadar kolay bir iş değildir. Yine de birkaç yöntem sayesinde kısa saçlara da uzun bir görünüm verebilmek mümkündür.

Saçlarını kazıtmış bir kadının peruk takarak saçını uzun göstermekten başka bir şansı yoktur.

Saçları orta uzunlukta olan kadınlar için bir çeşit kesim yöntemi sayesinde saçlarını uzun gösterebilmek mümkündür. Saçların ön ve yan kısımları katlı kesilerek arka tarafların daha uzun gözükmesi sağlanabilir.

Saçları uzun gösterme yöntemlerinden biri de kaynak kullanmaktır. Gerçek saçlardan yapılan kaynaklar biraz pahalıdır. 2 saat süren bir işlemle saça takılan kaynak, tıpkı normal bir saç gibi yıkanabilir ve istenildiği gibi fön çekilebilir.

Çıt çıt, bir diğer saçı uzun gösterme yöntemidir. Çıtçıtlar da doğal saçlardan yapılırlar. Yalnız çıtçıtlar kaynaklardan farklı olarak sürekli kullanıma uygun değillerdir. Saçlar yıkanırken çıkarılmaları ve ayrıca yıkanmaları gerekir. Çıtçıtların doğal şekillerde kurumasına izin verilmelidir.

Postiş kullanmak kadınların en sık kullandığı saçı uzatma yöntemlerinden biridir. Postişlerin hem kullanımları rahat hem de sonuçları etkilidir.

Bu yöntemlerin hepsi saçı olduğundan uzun gösterebilmek ve istenilen şeklin rahatça verilmesini sağlamak içindir. Kendiniz için en uygun saç uzatma yöntemini bulabilmek için mutlaka kuaförünüze de danışın.

Yorum yapın