Kıyafetlerle Fazla Kiloları Gizlemenin Yolları

Fazla kiloları olan insanlar özellikle doğru kıyafetleri seçerek çok daha zayıf görünebilirler. Özellikle birkaç kilo fazlası olan insanlar hemen bol kıyafetlere sarılarak kilolarını gizlemeye çalışırlar. Aslında böyle yaparal daha iri ve salaş gözüktüğünüzü unutmayın. Aslında vücudunuzu tanımanız ve uygun kesimde kıyafetler tercih etmeniz gerekiyor.

Çoraplar dikkati bacaklara çeken unsurlardır. Eğer kalın bir bacak yapısına sahipseniz desensiz ve tek renk çorabı tercih etmelisiniz. Eğer bacağınızın uzun görünmesini istiyorsanız yalnızca koyu zemin üzerine ince uzunlamasına çizgiler içerek çorapları giyin.

Kolyeler de yine dikkati başka yere çeken aksesuarlardır. Uzun kolyeler sizi zayıf göstereceği gibi kıyafetiniz için iy de bir tamamlayıcı olabilir. Ayrıca, dekoltenizi uzatır ve orantıyı düzelmeye yardım ederler.

Eğer dar bir elbise giymekte ısrar ediyorsanız, elastik özellikleri nedeniyle rahatsızlık vermeyen ama hatlarınızın toparlanmasına da yardımcı olan balenli korseler giyebilirsiniz.

Blazer ceketler de bele oturmaları nedeniyle belinizi ince gösterir ve fazlalıklarınızı iyi bir şekilde kamufle ederler. Altına giyilecek diz boyu bir etekle ortaya çıkan sonuca siz bile şaşırabilirsiniz.

Beyaz bluz, her kadının kurtarıcısıdır. V yaka ve hafifçe bele oturan, bol bir bluz iri olan üst kısmınızı daha minimal gösterebilir.

Elbette beyazın tezatı olan siyah renk de kadınların vazgeçilmez yardımcısıdır. Siyah olan neredeyse her kıyafet sizi daha zayıf gösterecektir. Eğer baştan aşağı siyah giyindiyseniz, aksesuarlarla kıyafetinizi tamamlamayı unutmayın.

Dikkati başka noktalara yönelten bir başka aksesuar ise ayakkabılardır. Uzun topuklu, açık kesim ayakkabılar bacaklarınızı olduğundan daha güzel ve toplu gösterecektir.

Kıyafetlerin renk uyumları da görünüm üzerinde etkilidir. Örneğin açık ya da koyu, benzer renkler kullanılarak tamamlanan bir kıyafet vücudu ince gösterir. (Kemeriniz dahi aynı renk olmalı.)

Yelekler de iyi birer kamuflaj kıyafetidir. Koyu zemin üzerine açık ya da açık üzerine koyu renk tercihi sizi orantılı ve daha ince gösterir.

Bol dökümlü bluzlarla sayesinde basen ve karın bölgelerinizi gizleyebilirsiniz. Dökümlü kumaşların aynı zamanda ince ve uzun gösterme etkileri de vardır.

Yorum yapın