KKB Notuna Göre Kredi Veren Bankalar

Kredi Notum 800 ile 1100 arasında diyenler için merak edilen soruların başında kredi alabilir miyim gelmektedir. Bir bankaya gittiğiniz zaman banka size kredi vermek için bazı şartları yerine getirmenizi isteyecektir. Eskisi gibi her çalışan kişi artık kredi alamamaktadır. Bankalarda oluşan bir kredi notunuzun olması ve bu kredi notunuzun belirli bir puan üzerinde olması gerekiyor. Sorgulama sonrasında düşük puanı olduğunuz anlaşılsa bile bazı şartları yerine getirmeniz durumunda kredi başvurusu yapabilirsiniz. İşte Kredi notu belirli bir seviyede olan ve kredi çekemeyenler için hazırladığımız bankalar.

Kredi Notu 800 Olana Kredi Veren Bankalar

Eğer kredi notunuz 800 ise düşük kredi notlu bir müşterisiniz. Düşük kredi notunuz olduğunda emekli olmanız veya devlet memuru olmanız durumunda maaş aldığınız bankalar size kredi vereceklerdir. Başka müşteri tipi olan özel sektör ve diğer çalışanlar kredi alamazlar. 800 kredi puanı olan kişiler bankalardan bu şartlarda kredi alabilirler. Bu bankalarda Ziraat Bankası, Vakıfbank, Burgan Bank, Halkbank ve PTT Bank üzerinden kredi veren Aktifbank’tır.

Kredi Notu 1100 Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi notu 1100 olanlar bankalarda kredi kullanabilecek kişilerdir. Ama bu demek değildir ki, her 1100 olan kişinin kredisi onay alacaktır. 1100 ve civarında kredi notu olan kişilerde banka genel olarak kredi siciline de bakacaktır. Puan sınırlamasında olduğu için bu tarz puanı olanlardan kefil isteyebilirler. Sorunsuz olarak kredi alacağınız bankalar Garanti BBVA, Akbank, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Fibabanka, Odeabank, TEB ve ING’dir. Bu bankalardan istediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sıkıntısız ve gelir belgesiz para kullanmak istiyorsanız en az 1400 ve üzerinde bir notunuz olması gerekiyor.

Yorum yapın