Kol Kası Yapma, Kol Kası Nasıl Yapılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Kol kası yapmak için gerekli olan malzemeler sadece bir çift dumbledır. Bu dumblelar ile birlikte evinizde veya işyerinizde kolaylıkla kol kası çalışabilirsiniz. Kol kasları ön kol ve arka kol kasları olarak ikiye ayrılır.

Dumbleları kavradıktan sonra avuç içleriniz yukarıya bakacak şekilde tutun yavaşça kaldırıp indirin. Omurganız görüntü itibari ile dik olmalıdır, kamburunuzun asla çıkmaması gerekir. Ana kural kaldırırken nefes vermek, indirirken ise nefes almaktır. Dumble’ı kaldırdığınız zaman kol kaslarınızı sıkarsanız statik olarak da kol kası çalışması yapmış olursunuz. Bu şekilde tekrar ederek 12 tane yapabilirsiniz.

Diğer kol kası yapma hareketi ise bir sehpa üzerinde oturarak yapmaktır. Üzerine ellerinizi kapalı olarak tutun ve bu şekilde ileri doğru dizleriniz bükülü şekilde yürüyün. Aşağı inerken mümkün olduğu kadar sehpaya yakın bir şekilde inin. Burada arka kol kaslarını çalıştırabilirsiniz. Bu teknikleri her yerde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Yorum yapın