Kore Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kore dizilerini sık sık izler misiniz? Öyleyse Kore tarzı ev dekorasyonu sizin için yabancı değil. Dizilerin çekim yeri olan Kore tarzı bir ev izleyiciler için rüya gibi geliyor.

Kore tarzı ev dekorasyonu piyasada bulunan eşyaları kullanarak basit bir şekilde yapılabilir. Sizlerde hayalinizdeki Kore tarzı evi tasarlamak mı istiyorsunuz. Hadi sizler için hazırladığımız fikirlere göz atın.

Zemin Ve Halı

Kore tarzı ev dekorasyonunda sıcak ve doğal yapısı nedeniyle ahşap malzemeler sık sık kullanılıyor. Zemin malzemesi olarak ahşap döşeme kullanabilirsiniz. Odalarınız da orta boy peluş bir halı kullanabilirsiniz. Sandalye, masa ve sehpa seçiminde de ahşap malzemeleri seçebilirsiniz.

Doğal Tonlar

Kore tarzı ev dekorasyonu bir bakıma İskandinav ev dekorasyonuna benzer. Örneğin dekorasyon sadedir ve odalarda bitkiler bol miktarda kullanılır.

Diğer destekleyici ev dekorasyonları, yemek masasında ve duvar raflarında vazo ve çiçekler. Duvar dekorasyonu için duvarı tamamen kaplamayacak şekilde tablolar ekleyin.

Mutfak Ve Yemek Odası

Kore tarzı ev dekorasyonun da sıklıkla karşımıza çıkan bir tasarım; mutfak ve yemek alanı birlikte. Genellikle küçük daireler de kullanılsa bile büyük alanlarda da tercih edilebilir.

Tüm mobilyaları duvara yakın yerleştirin. Ve modern duvar rafları kullanın. Işıklandırmada sarkıt lambaları tercih edebilirsiniz.

Kore Tarzı Çalışma Alanı

Artık çoğu kişi ofis veya iş yerine evde çalışmayı tercih ediyor. Bu nedenle evinizde çalışma alanınızı iyi ayarlamanız gerekiyor. Ana dekorasyon masa ve sandalyedir. Kore tarzı dekorasyonda ana malzemenin ahşap olduğunu söylemiştik. Mobilyaları ahşap tercih edin ve daha rahat olması için minder kullanabilirsiniz. Depolama için saklama kutuları kullanabilirsiniz.

Kore Tarzı Küçük Yatak Odası

Küçük bir yatak odasına sahipseniz üzülmeyin. Kore tarzı dekorasyonu rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Beyaz rengi odanızın her köşesinde kullanabilirsiniz. Ayna kapılı bir gardırop veya açık askılık kullanabilirsiniz. Odayı süslemek için fotoğraflar ve duvar saati kullanabilirsiniz.

Yorum yapın