Korsan Oyunlar

Korsan oyunlar yeni konsol alacakların kafasını kurcalıyor. Korsan oyunlar avantaj gibi görünse de aslında birçok dezavantajı bulunmakta.

Yaz aylarının başlamasıyla canlanan oyun sektörü garantili konsol alacakların hevesini kursağında bırakıyor.150TL ‘den satılan bir oyun 5 TL ‘den korsan olarak satılıyor.

Konsolda Her Marka Kırılabiliyor !

PlayStation3 ,Xbox 360 ve Nintendo Wii oyun konsolu piyasasında hakimiyeti sürüyor. Şirketlerin bu yöndeki çalışmaları olsa da bunlar sıra süreli olmakla birlikte kazanan taraf yine hackerlar oluyor. Jailbreak olarak adlandırılan bu olay daXbox 360 ve Nintendo Wii konsolları daha çabuk jailbreak yapılabiliyor. PlayStation 3 ‘in ise 2000 seri numarası ile başlayan modelleriyle kalın kasa olarak tabir edilen modelleri kırılabiliyor.

Konsolları kırdırmak iyi bir durum gibi görünse de aslında birçok kötü yanı bulunmakta. Jailbreak yapılan oyun konsolları garanti geçersiz sayılıyor. Bir diğer olumsuz yanı ise konsollarda internet bağlanılamaması. İnternete bağlanılamaması çoklu oyunlara ve online servislere girilememesi anlamına geliyor. Kırılan konsollarda diğer olumsuz tarafı oyunlarda donma ve sık sık oyunlarda atma gibi problemler oluşuyor.

Korsan işlerini size kesinlikle tavsiye etmiyoruz ve desteklemiyoruz.

Yorum yapın