Kova Burcu (Aquarius) Özellikleri

GENEL ÖZELLİKLER

Uranüs gezegeninin burcu olan kovalar erkek karakterlidir ve pozitiftir. Bir hava burcu olarak göz çarpar. En önemli özelliği ise sağduyulu olmasıdır. Başkalarına yardım etmekten bir hayli hoşlanırlar. Hayat yolunda, kendilerini başarıya götürmek için gelen yardım tekliflerini de sevinerek kabul ederler. Bu sayede, gelişmiş sosyla beceriyle başarı basamaklarını hızla çıkarlar. Kova için hayatta en önemli şey insandır. İnsanlar onun için yalnızca var olmuş bireyler değil, mutlaka etkileşim içerisine girilmesi gereken potansiyel dostlardır. İkizler ve yay ile çok iyi anlaşırlar. Hatta bu iki burçtan kendilerine eş seçmeyi uygun görebilirler.

  • Uğurlu gün : Pazar
  • Uğurlu taş : Ametist
  • Uğurlu renkler : Koyu mavi ve Lacivert
  • Uğurlu çiçekler : Menekşe ve Kır Çiçekleri
  • Uğurlu kokularınız : Sümbül ve Yasemin

Kovaların hayatta karşılarına çıkabilecek en büyük problemlerden biri kalp ve damar rahatsızlıklarıdır. Yüksek tansiyon da sıklıkla görülür. Belli bir yaştan sonra kovalar kalp sağlıklarına dikkat etmeli, mutlaka düzgün bir beslenme programıyla düzenli bir şekilde spor yapmalıdır. Bu sayede vücutları herdaim zinde de görünür.

Bilim konularında iyi olan kova burcu insanı doktorluk veya bilim ile ilgili bir meslekte başarılı olabilir. Yine yazarlık, astroloji veya bir sanat dalında da beklenmedik başarılar sergileyebilir.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLER

Kovalar yaratıcıdır. Hiç olmayan anlarda hiç olmayacak işlerin peşine düşer ve tüm olumsuz görüşlerin aksine bu işten başarıyla çıkarlar. Bu sürekli olarak ileriye bakma dürtüleri sayesinde hem aşkta hem de işte beklenmedik başarılar yakalamaları muhtemeldir.

Güçlü isteklere sahiptirler. Ama söylemek gerekiyor ki, herzaman bir şeyi istemek olumlu sonuçlanmaz. Elbette kovaların da başarısızlık anları vardır. Ama kovalar bir hüsran karşısında hemen yıkılmazlar, kendilerini bırakmazlar. Acı ve hayal kırıklığı evresi kısa sürer. Sonuçları iyi analiz edip, disiplinli bir düşünme süreci geçirdikten sonra tekrar harekete geçerler. Kovaların bir olumsuz özelliği zaman zaman kendi fikirlerini başkarınkinden daha üstün görmeleridir. Bu durum başkasından gelen harika bir fikri gözardı etmelerine sebep olur. Ama iyi bir dinleyici olduklarını da kabul etmek lazım. Bir kovaya her şeyi rahatlıkla anlatabilirsiniz. Sır tutmasını iyi bilirler.

Erkek Kova

Çok yönlüdürler. Ellerinden her iş gelir. Aniden evdeki bir sorunla ilgilenirken, aynı zamanda işteki bir problemi de çözebilir. Elinde bir kalemle matematik problemi çözerken, marangozluk işleriyle de ilgilenebilir. Oldukça şaşırtıcı şeylere ilgi duyar ve bu konuda oldukça istekli olurlar. Genç yaşta aşık olmaya meyillidirler. Kova erkeğini zeka ve beceri etkiler. Bu konuda başarılı olan birini gördüklerinde kolaylıkla yelkenleri suya indirebilirler. Onun için ilk aşk daima değerlidir. Başkaları olsa bile ilk aşkını kolay kolay unutamaz.

Dişi Kova

Zekidir. Zeki olduğu gibi yanındakilerin de zeki olmasını amaçlar. Hatta eşini de zeki insanlar arasından seçer. Hayatta tahammül edemediği şeyler yalan söylemek ve cehalettir. Hatta çoğu zaman yalanın da cehaletten kaynaklandığına inanır. Yalan söyleyen kişinin aciz ve becereksiz olduğunu düşünür. Konuşkan bir yapıya sahip olan kova kadını girdiği ortamda sohbetlerin baş köşesine oturur. Zevkli ve heyecanlı bir anlatıcıdır. Bu özellikleri de onu bilgiç bir havaya sokar. İşini aşktan önceye koyabilir. Bir kova kadınıyla beraber olacak kişinin bunu bilmesi gerekir.

Yükselen Kova

Bağımsızlıklarına düşkündürler. Kendi düşüncelerinin herdaim en değerli olduğuna inanırlar. Başkalarının dediklerine kulak asmamak ona başarı da başarısızlık da getirir. Yine de başarısızlık kısmı daha azdır. Çünkü yükselen kova analiz ve gözlem yeteneği karşısında tehlikeyi önceden sezer ve yeni bir pozisyonu kısa süre içerisinde alır. Hava atmaktan hoşlanır, çekici olmanın önemine inanır. Bakımlı ve düzgün gözükmeyi severler.

Yorum yapın