Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalara yapmayı düşündüğünüz kredi kartı başvurusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer alır. Bunlar: kredi notu, gelir belgesi, sigortalı bir iş ve geçmişe yönelik herhangi bir bankaya hacizlik ödenmemiş borçtur. Kredi notu yüksek olanlar kredi başvurusunda olumlu değerlendirilirler.

Çünkü bu kişilerin geçmişte kullandıkları kredi kartları veya kredilerine olan borçlarına sadık kalındığı kredi notu ile ortaya çıkar. Kişilerin gelir durumunun kredi kartı borcunu ödemeye yeterlilik göstermesi gerekir. En az 4 ay boyunca aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışmış olmak önemlidir.

Eğer maaşınızı kredi kartı başvurusu yaptığınız bankadan alıyor iseniz başvurunun onaylanması biraz daha olumluluk içerir. Son olarak başvuruyu gerçekleştiren kişilerin herhangi bir bankaya ödenmemiş borçlarının olmaması gerekir.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanmaya ihtiyaç duyuyor iseniz onca banka arasından seçiminizi yapmış iseniz kredi kartı başvurusu nasıl yapılır beyanında bulunmanız muhtemeldir. Bankaların çeşitli olanakları ile bir çok kanaldan kredi kartı başvuru yapılmasına imkan sunarlar.

Ancak benim beklemek için vaktim yok acilen bir kredi kartına ihtiyacım var diyorsanız gelir belgeniz, üzerinize olan su elektrik, doğalgaz faturalarından biri ve T.C numaranız ile birlikte size en yakın banka şubesine giderek kredi kartı başvuru işlemleriniz hızlandırabilirsiniz.

Eğer müşterisi olduğunuz bir banka var ise o bankadan online ortamda veya telefon bankacılığı yoluyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın müşterisi olmamanız halinde bankanın şubesine gitmeniz her ne kadar SMS veya internet kanallarından biri ile kredi kartı başvurusunda bulunmuş olsanız bile gerekecektir.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu

Kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra başvurunuzu SMS veya internet ortamında yapmış iseniz kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmeniz için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Çünkü tarafınıza en kısa zamanda bilgilendirme mesajı gelir.

Yorum yapın