Kredi Notu Nedir? Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Bu aralar bir çok kişi kredi notumu nasıl öğrenirim arayışına düşmüş oraya ihtiyacı olup da kredi çekmek için kredi notunu öğrenmek isteyenlerden çok kredi notunu merak eden kişiler var bunlardan biriside benim. Kredi çekmek için değil sırf kredi notumu merak etmem bana bu yazıyı hazırlamama neden olmuştur. Yaptığım araştırma sonucu internet siteleri dahil yorum bırakarak kredi notumu nasıl öğrene biliri gibi sorular bırakmış. Sizlere bilgi amaçlı hazırlamış olduğum bu yazımda kredi notunuzu nasıl öğreneceğinize dair net bilgiler vereceğim.

Kredi Notu Nedir?

Öncelikle sizlere kredi notu nedir kısaca açıklayalım. Kredi notunun hesaplanması tamamen kullanıcıların geçmişte bankalarla yaptığı alışveriş sonucu kişinin ödeme alışkanlıklarına göre hesaplanan bir nottur. Örneğin kredi kartı veya kredi çektiniz atıyorum 10 taksit yaptınız taksitleri son ödeme tarihinden öncemi yoksa günü geçtiğinde mi yaptınız eğer borcunuzu günü geçmeden yatırmışsanız banka diyor ki bu kişi güvenilir kredi notunu yüksek tutabiliriz.
Eğer borcunuzun son ödeme tarihini geçirmişseniz zamanında ödeme yapmamış ve asgarisini yatırmışsanız o zaman banka diyor ki bu kişi güvensiz bu kişinin notunu düşürün.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu öğrenmek için yapılan işlemlerden ücret alınmaktadır kredi notunuzu ancak her hangi bir banka şubesine giderek öğrenebilirsiniz birde findeks sitesinden 4 TL karşılığında notunuzu öğrene bilirsiniz. İnternetten tanımadığınız ve güvenmediğiniz sitelerden notunuzu öğrenmeye çalışmayınız çünkü bu siteler sizden T.C kimlik numarası gibi bilgiler istemekte size tavsiyem ihtiyacınız mı var yada çok mu merak ettiniz gidin bir banka şubesine kredi notunuzu öğrenin bu yöntem güvenli olduğu için sizlere öneriyorum. Çünkü ortalıkta bir çok dolandırıcı bulunmakta ve farklı yöntemlerle insanları dolandırmakta en basiti sizden ücreti alır yalan yanlış size bilgi verir bankaya gidip kredi çekmek istersiniz farklı bilgilerle karşılaşarak sizi yanıltmış olabilirler.

Yorum yapın