Kripto Borsası FTX Beklentilere Cevap Verdi

Kripto borsası FTX, belirteçlerin benimsenmesini sağlamak için bir oyun birimi başlatıyor kripto borsası FTX, oyun dünyasında kripto para birimini ve takas edilemez token (veya NFT) benimsemeyi artırmaya odaklanan yeni bir ekip kuruyor .

Yeni oyun biriminden gelen ilk teklifin, oyun yayıncılarının jetonları başlatabileceği ve oyun içi NFT’ler için destek sağlayabileceği bir “hizmet olarak kripto” platformu olacağı bildiriliyor.

Bir FTX sözcüsü Bloomberg’e e-posta yoluyla “Oyunları kripto için heyecan verici bir kullanım örneği olarak gördüğümüz için FTX Gaming’i piyasaya sürüyoruz” dedi. “Dünyada dijital öğelerle oynamış ve toplamış olan ve artık bunlara sahip olabilen 2 milyardan fazla oyuncu var.”

FTX’in yeni oyun odaklı ekibi, GameStop’un kendi NFT pazarı gibi projelerin gösterdiği gibi, blok zinciri tabanlı ürünleri oyun alanına getirmek için devam eden baskının bir işaretidir . Ancak oyun geliştiricileri ve perakendeciler, kripto tokenlerini ve NFT öğelerini gelecek vaat eden bir gelir akışı olarak görse de, oyuncular blok zinciri teknolojisine duyulan ihtiyaç konusunda yaygın şüpheciliklerini dile getirdiler .

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, çeşitli oyun yayıncılığı şirketleri, taraftarların tepkisinden sonra önerilen NFT projelerini iptal etmek zorunda kaldılar , bu da büyük ölçüde muhalefetten yeni formlara, oyunculara çok az ekstra değer sunduğu görülen premium indirilebilir içeriğe dönüştü. Diğer blok zinciri eleştirmenleri, oyun içi öğelerin ticareti için halihazırda birçok yerleşik pazar olduğuna işaret ederek, kripto para birimi bağlantılarının değer teklifini belirsiz hale getiriyor.

FTX US başkanı Brett Harrison, The Verge’e şirketin blok zinciri teknolojisinin, onu benimsemekte tereddüt eden oyuncuların deneyimlerinden ödün vermeden mevcut oyun özelliklerini geliştirebileceğine inandığını söyledi.

Harrison bir e-postada, “Bence bu tepki, öncelikle kripto para birimine odaklanmanın oyun stüdyolarının çabalarını oyuncular için mümkün olan en iyi oyunu yapmaktan uzaklaştıracağı endişesinden kaynaklanmıyor” dedi. “Blockchain teknolojisinin, oyun içi avatarlar, görünümler ve ödüller gibi halihazırda mevcut olan oyunların özelliklerini aldığına ve oyuncuların bu öğelere oyun dışında sahip olmalarını, yatırım yapmalarını ve ticaret yapmalarını mümkün kıldığına inanıyoruz. Ancak, bu tür ekonomilere katılmak istemeyenler de dahil olmak üzere tüm oyuncular için oyunun keyfi, blockchain teknolojisinin dahil olup olmadığına bakılmaksızın her zaman birincil hedef olmalıdır.”

FTX değişimi için oyun geliştiricilerle işbirlikleri kurma girişimi, kültürel alana girişinin bir başka ayağı. Şirket, fotoğrafların, posterlerin ve festivale ait ömür boyu geçişlerin NFT olarak satıldığı Coachella festivali için bir NFT pazarının yakın zamanda lansmanının arkasındaydı. Bu yılki Super Bowl’un izleyicileri, futbol taraftarlarının dikkatini çekmek için yarışan birçok kripto şirketinden biri olan FTX’in reklamlarını da görmüş olacak.

Ocak 2022’de 400 milyon dolarlık bir finansman turunu kapatan şirket, dünyanın en değerli özel kripto şirketlerinden biri haline geldi ve işlem hacmine göre üçüncü en büyük borsa olduğunu iddia ediyor.

FTX’in uluslararası operasyonları, Karayipler ülkesinin olumlu ve kapsamlı düzenleyici rejimine atıfta bulunarak Eylül 2021’de Hong Kong’dan Bahamalar’a taşındı, ancak oyun birimi için iş ilanları şu anda şirketin ABD iştiraki olan FTX US altında listeleniyor.

Yorum yapın