Küçük Banyo Dekorasyonları

İyi bir tasarım en küçük banyoları bile daha ferah hissettirir. Küçük banyolar karanlık ve sıkışık olurlar, kullanışlı değildir. Sizlere küçük banyonuzu daha ferah ve güzel gösterecek birkaç ipucu.

1.Aydınlatma

Aydınlık odalar her zaman karanlık odalara göre daha geniş ve ferah hissettirir. Bunun için duvar ve tavanın aynı renkte olmasına özen göstermelisiniz. Birden fazla renk odayı daha küçük gösterecektir.

Işık yetersiz geliyorsa ek gömme montajlı duvar veya tavan armatürleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

2.Ayna

Büyük ayna kullanırsanız yansıyan ışığın sayesinde banyonuzu daha geniş hissedeceksiniz.

3. Dolap Ve Düzen

Gömülü raf ve ilaç dolaplarını kullanabilirsiniz. Dolap ve rafları duvara mümkün olduğunca yakın ve aynı hizada tutun.

Dağınıklığı ortadan kaldırın ve banyonuza gereksiz eşyalar koymaktan sakının.

Banyo paspasını kaldırarak banyonun daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz.

4. Kapı

Sürgülü kapıyı tercih edersiniz, küçük banyonuzun daha ferah olmasını sağlarsınız. Çarpma kapılar alanı daha çok daraltır ve banyoyu daha kullanışsız bir hale getirir.

5. Renk

Duvar, tavan rengi ve eşyaları açık renkli seçerseniz alan daha büyük gözükür. Tabii ki aynı şekilde döşemeyi de açık renkli yaparsanız banyonuz daha aydınlık olacaktır.

6. Son İpuçları

Banyonuzda perde kullanmayı düşünüyorsanız tavana çok yakın bir şekilde asarsanız daha ferah ve şık bir görüntü elde edersiniz. Ve rengini de açık ve desensiz tercih ederseniz boğucu bir görüntüyle karşılaşmazsınız.

Şeffaf ve berrak bir duş kabini banyonuzun daha ferah gözükmesini sağlarken, buzlu cam ve çerçeveli duş kabinleri banyonuzun karanlık ve dalgalı gözükmesine neden olur.…

Yorum yapın