Kumarhanenin Yeni Lideri Fernando Chui

Kumarda Las Vegas’ı geçtiği söylenen, Çin’in özerk bölgesi Macau’nun yeni lideri Fernando Chui oldu. Fernando Chui icazetini Çin Cumhurbaşkanı Hu Jintao dan aldı. 422 yıl Portekiz kolonisi olan Macau, HongKong ile birlikte 1999’da Çin’e katılmıştı.

Macau, Asya’nın ve Çin’in en büyük eğlence merkezi olarak adlandırılıyor, şehrin nüfusu 500 bin, yılda 25 milyondan fazla turist ağarlıyor. 2009 yılının ilk 10 ayında kumar hasılatı 12 milyar doları geçti, Ekim ayında 1,59 milyar dolarla kumar hasılatında rekor kırdı. Macau daki üniversitelerde kumar için özel dersler veriliyor, buradan aldığınız diplomayla dünyanın her yerinde kumar oynamaya hak kazanıyorsunuz.

Macau, artık gelirlerini sanayiye kaydırmayı düşünüyor, kumarhanelere bir dizi önlem almaya başlandı. Macau da kumarhanelere girme yaşı, 18 yaştan 21 yaşa çıkarıldı. Macau aynı zamanda yolsuzluklarla da mücadele ediyor, bu yüzden Macau’da bulunan kumarhaneler sınırlandırılarak, bölgede sanayi teşvik edilecek. Macau’da serbest olan kumarhaneler Çin’de yasak. Çin’de site içlerinde ve oyun salonlarında Çinliler sabahtan akşama kadar 5 mao, 1 yuan (12 kuruş, 25 kuruş) için oyun oynuyorlar.

Dünyanın en büyük kumarhanesi

Dünyanın en büyük kumarhanesi, ABD’li milyader Sheldon Adelson tarafından Macau’da yapıldı. 2007 de açılan ve 2,4 milyar dolara inşa edilen kumarhane Venediği andırıyor. Venetian Macau adı verilen kumarhane, Asyanın en büyük eğlence merkezi olmayı hedefliyor. Venetian Macau dünyanın en büyük ikinci yapısı olma özelliği taşıyor, tesisin içinde 3.000 oda, bir tiyatro, 15.000 kişilik bir stadyum ve 350 mağaza bulunuyor. Kumarhanede ise 870 kumar masası, ve 4000 den fazla jeton makinası bulunuyor. Venediği andıran tesisin içinde Venedikteki gibi kanallar bulunuyor, kanallardan geçerek kumarhaneye ulaşıyorsunuz.

Yorum yapın