Lansor İlacı Nedir? Yan Etkileri Nelerdir? Lansor Ne İşe Yarar? Lansor Nasıl Kullanılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Lansor ilacı nedir, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, fiyatı ile ilgili bilgi edinmeniz durumunda herhangi bir problem yaşamadan kullanabilirsiniz. Genellikle mide rahatsızlıkları yaşayanlar için uygun olan ilaç, doktor kontrolünde verilir. Midede artan asit miktarının dengelenmesine katkı sağlar.

Lansor Ne İşe Yarar?

Lansor nedir ve ne işe yarar diyorsanız eğer, mide koruyucu ilaçlar kategorisinde yer alır. İnhibitör görevi üstlenmesi nedeniyle son derece faydalı ve etkili bir ilaç olarak karşımıza çıkar. Gastrit ya da ülser gibi önemli mide problemleriniz varsa eğer kısa zamanda giderilmesine destek verir.

Lansor ilacı düzenli olarak kullanmak, hızlı bir şekilde sonuç alabilmek açısından yararlıdır. Mide yanması, ağrı, hazımsızlık gibi problemleriniz varsa eğer uzman bir doktor ile görüşmeniz faydalıdır. Böylelikle kendiniz için en uygun olan ilacı alabilmeniz daha da kolaylaşır.

Lansor Nasıl Kullanılır?

Hastalık durumuna ya da rahatsızlığın şiddetine göre ilacın kullanım şekli değişiklik gösterir. Bu nedenle doktorun belirlediği talimatlara dikkat etmek faydalı olacaktır. Lansor kullanım şekli konusunda doktorunuz dışında eczacınızdan da destek alabilirsiniz. Genellikle yetişkinlerde aç karnına günde 1 kez kullanılmasına izin verilir.

 • Ülser ya da gastrit gibi sorunlarınız varsa eğer günde 1 defa almanız yeterli olacaktır.
 • Midede koruyucu bir tabaka oluşturabilmesi adına sabah aç karnına kullanmanız önerilir.
 • Lansor kullanım şekli ile ilgili bir problem yaşamanız ya da fayda görmemeniz halinde doktorunuza danışmanız gerekir.
 • Metabolizma ve yaşınıza göre günlük dozu değişiklik gösterebilir.
 • Düzenli olarak içmeniz durumunda doktor kontrolü sonrasında kullanım şekli değişiklik gösterebilir.
 • En iyi etkiyi alabilmek adına ilacın dozuna dikkat etmek en temel unsurlar arasındadır.

Lansor Temel Etken ve Yan Maddeleri Nelerdir?

Lansor etken madde nedir diye araştırma yapıyorsanız eğer içeriğinde mide açısından yararlı bileşenler vardır. Ürünün içerisindeki etken maddesi Lansoprazol olarak karşımıza çıkar. Gastrit probleminin azaltılması açısından asit pompası olarak da kullanılan etken madde son derece önemlidir. Mide asidinin azalmasına, sindirimin kolaylaşmasına ve problemlerin zamanla ortadan yok olmasına katkı sağlar.

Herhangi bir ilacı kullanmadan önce içeriğini araştırmanız bilgi edinebilmeniz açısından faydalı olacaktır. Böylelikle hangi içerik, bileşen ya da asitlerin vücudunuza iyi geldiğini öğrenmenizde kolaylaşır. Lansor hapı ambalajı üzerinde içeriği yazdığı gibi belirtilen noktada eczacıdan da destek alabilirsiniz.

Lansor Hangi Bölgelerde Etkili?

Yukarıda detaylı olarak içeriği belirtilen Lansor tablet, mide için son derece etkilidir. Mide asidinin giderilmesine, ülser ya da gastrit gibi problemlerin ortadan kalkmasına ve sindirimin hızlanmasına yardımcı olur. Yemeklerden önce ve sonra mideniz ağrıyorsa, asit nedeniyle gün içerisinde kendinizi rahatsız hissediyorsanız eğer sizin için uygundur.

Yemek borusu tedavisinde etkili: Midede asidin artması, zamanla yemek borusunun da iltihaplanmasına neden olur. Bu gibi durumlarda ise ilacı düzenli olarak kullanmanız halinde tüm şikayetlerinizden kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Kendinizi yemek sonrasında rahat hissetmenize, midenizdeki asit oranın azaltılmasına ve yemek borunuzun temizlenmesine katkı sağlar. Son derece etkili bir ilaç olması nedeniyle mutlaka doktor kontrolünde kullanılması faydalıdır.

Lansor Yan Etkileri Var Mı?

Her ilaçta olduğu gibi Lansor’de de bazı yan etkiler bulunur. Bu nedenle kullanmaya başlamadan önce açıklamalara dikkat etmek faydalıdır. Özellikle ilaç alerjisi olanların belirtilen noktada her zaman dikkatli ve kontrollü ilerlemeleri gerekir.

 • İlacı kullanmaya başladıktan sonra yan etkilerin herkeste görülmeyeceğini ve yaygın olarak rastlanmadığını belirtmek gerekir.
 • Lansor yan etkileri arasında kabız, ciltte kızarıklık, kusma, baş dönmesi, ishal, baş ağrısı yaygın olarak görülen problemlerden bazılarıdır.
 • Karaciğer enzim seviyelerinde artış olması da ilaç kullanımı sonrasında ortaya çıkabilir.
 • Boğazda kuruluk ya da yorgunluk hisside yine aynı şekilde yaygın görülen yan etkiler içerisinde bulunur.
 • Benzer sorunları yaşamanız halinde ilacı kullanmayı bırakmanız ve hemen doktorunuz ile görüşmeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Lansor Fiyatı Yüksek Mi?

Diğer mide ilaçları göz önünde bulundurulduğunda lansor pahalı bir ürün değildir. Reçete ile birlikte satıldığından dolayı öncesinde uzman bir doktor gözetiminden geçmeniz faydalı olacaktır. Şuan için 2019 ile birlikte güncel Lansor fiyatı 32.22 TL olarak belirlenmiştir. Ancak yıl içerisinde fiyatta değişiklikler ortaya çıkabileceğini belirtmek faydalı olacaktır.

Bu tür mide ilaçları direk eczacı tarafından verilmez. Ürünü alabilmek adına elinizde bir reçeteniz olması gerekir. Kullanmaya başladıktan sonra hemen bir yan etkisi görüldüğünde ise bırakılmalıdır. Mideye yaraması adına ise belirli bir süre kullanmak ve saatlerini geçirmemek her zaman daha faydalı olacaktır.

Lansor Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

Hamilelerin ya da çocukların bu tür önemli ilaçları kullanmalarına izin verilmez. Ancak gerekli görülmesi durumunda kullanım miktarına ya da dozuna doktor karar verir. Etken maddelerinden birine karşı alerjik reaksiyonunuz varsa eğer kullanmamanız doğru olacaktır.

 • Yukarıda belirtilenler dışında, Antepsin kullanan hastalarında yine aynı şekilde Lansor mide ilacı tercih etmemeleri gerekir.
 • Şekere karşı toleransınız varsa eğer kullanmanız önem taşır. İlaç şeker içerdiğinden dolayı rahatsızlıkları olanlar açısından zararlı hale gelebilir.
 • Kemik erimesi, eklem yerlerinde kireçlenme gibi sorunlarınız varsa eğer ilacı kullanmaya başlamadan önce doktorunuz ile görüşmeniz doktoru olacaktır.
 • İlaç kullanımı sırasında ishal gibi rahatsızlıklarınız artarsa eğer kontrol altında tutulabilmesi adına doktorunuz ile görüşmeniz önemlidir.
 • Yine aynı şekilde farklı sağlık problemleri ya da karaciğer rahatsızlıkları olanların kullanım dozunu en iyi şekilde ayarlamaları önem taşır.

Lansor İlacının Zararı Var Mı?

Doktor kontrolünde ve belirlenen ölçüde kullanıldığında ilacın herhangi bir zararı yoktur. Aksine mide asidinin düzenlenmesine ve kendinizi daha da iyi hissetmenize katkı sağlar. Lansor gastrit başta olmak üzere mide sorunlarına iyi gelir. Belirtilenin üstünde kullanılması, dozuna dikkat edilmemesi ya da doktorun izni olmadan alınması halinde bazı problemler ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda ise hemen ilaç kullanımını kesmek önem taşır.

Her ilaçta olduğu gibi belirtilen üründe de bazı zararlar vardır. Ancak midenin düzelmesi ve asit oranının azalması açısından düzenli bir şekilde kullanmak gerekir. Kullanımı sırasında su tüketimine de dikkat etmek, ilacın en kısa zamanda kana karışması ve etkisini arttırması adına son derece önemlidir.

Lansor Çocuklar İçin Uygun Mu?

Çocuklar için uygun olmadığı gibi kullanılmaya başladığı andan itibaren görme bozukluğu, ishal ve kusma gibi problemleri de beraberinde getirebilir. Çocukların mideleri henüz gelişim gösterdiğinden dolayı bu tür ilaçları tercih etmemek faydalı olacaktır. Lansor ilacı nedir, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, fiyatı ile ilgili bilgi edinmeniz durumunda daha bilinçli şekilde hareket edebilirsiniz. Bu aşamada hamile ve çocuklardan uzak tutmanız halinde bir problem yaşanmaz.

 • Her ilaçta olduğu gibi bu tür ürünleri kullanırken her zaman doktorun tavsiyelerine dikkat edilmelidir.
 • Aksi takdirde mideyi düzeltirken vücutta farklı rahatsızlıkların oluşmasına zemin hazırlar.
 • Mideyi koruyucu bir görev üstlenen ilaç, böylelikle yemeklerden sonra daha rahat hareket edebilmenize katkı sağlar.

Lansor ünser sorunlarına da iyi geldiği gibi içeriğindeki etken maddeler sayesinde en kısa zamanda sonuç almanıza yardımcı bir ilaçtır.

Yorum yapın