Laptopun Ekranı Yan Döndü Nasıl Düzeltebilirim?

Laptopunuzun ekran yan döndü diye sakın korkmayın çözümü burada!

Laptop kullananların henüz öğrenmediği kısa yollardan biriside ekranı sağa ve sola çevirme tuşlarıdır. Bilgisayarınızı kapattınız her şey yolunda her hangi bir sorun yok değil mi fakat tekrar açtığınızda ekranın sağa veya sola dönük olduğunu fark ettiniz aklınıza acaba bilgisayarım bozuldu mu sorusu gelebilir.

Çünkü bende kendi kendime bu soruya cevap aramıştım ufak bir araştırmam sonucu olayı hemen çözdüm ve bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Ben bilmiyordum öğrendim olur ya bilmeyen arkadaşlarda vardır. Yapacağınız işlem çok basit ctrl, alt ve sağ sol tuşları bu sorunu ortadan kaldırıyor ve istediğiniz zaman bu tuşları kullanarak ekranı çevire bilirsiniz.

Bu kısa yollar işletim sistemi: Windows 8-7-XP içindir.

Laptopun Ekranı Döndü Nasıl Düzeltebilirim Çözümü

Klavye resminde gördüğünüz gibi ctrl ve alt tuşlarına basılı tutarak ileri geri ok tuşlarına basarak ekranı normal hale getirebilir ve tekrar istediğiniz tarafa döndüre bilirsiniz. Ekranı normal hale getirmek için ctrl ve alt tuşlarına aynı anda basılı tutarak yukarı ok tuşuna bastığınızda ekran eskisi gibi normal hale gelecektir.

Laptoplarda ekran ekran 3 tuşla nasıl döndürülür öğrenmiş olduk bu tarz sorunları öğrendikçe paylaşmaya devam edeceğim yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla.

Yorum yapın