Lenovo Windows 8’li Thinkpad Tablet 2’yi Duyurdu

Lenovo dün, Windows 8 işletim sistemli tasarladığı ilk tablet PC si olan ThinkPad Tablet 2’yi tanıttı.

Lenovo Başkan yardımcısı ve genel müdürü, Dilip Bhatia ” müşterilerin kendi yaşam tarzlarına uygun ve bir çok açıdan teknolojiye uyum sağlayabilecek bir cihaz istediklerini” söyledi. Ayrıca, “Bizim yeni ThinkPad Tablet 2’miz inanılmaz bir yazılım ve donanım uyumu içerisindedir. Lenovo Pc lerinin bir sonraki jenerasyonları Windows 8’li olarak tasarlanmaktadır. Bu yüzden Microsoft ve silicon ortaklarımızla hiç olmadığı kadar yakın çalışmaktayız. Bugün, Lenovo, Microsoft ve İntel arasında gerçekleşen ortak çalışmalar sonunda ThinkPad Tablet 2’yi tanıttığımızdan dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek isterim.” Dedi.

Think Pad Tablet 2 : Oluşuma Yeni Güç

Çok kullanımlı ThinkPad Tablet 2 kişisel hayatınızla iş hayatınızı yönetmenize yardımcı olacak. 10.1 inch ekran genişliğine sahip ve 600 gram olan thinkpad 2, ince ve hafif bir tasarıma sahip.1366X768 çözünürlüklü IPS LCD ekrana sahip olan Lenovo ThinkPad Tablet 2 İntel Atmo işlemci ye sahip. Sahip olduğu pil ömrünün ise 10 saat kadar olacağı tahmin ediliyor.

Tablet opsiyonel kullanılabilecek bir kaleme de sahip. Kalemi kullanmak istemezseniz saklayabileceğiniz bir yuvaya da sahip olan ThinkPad Tablet 2 üzerinde parmak okuyucusuna da sahip.

Tablet üzerinde HDMI çıkışı, 3 adet USB portu ve Ethernet girişide bulunacak. Sahip olduğu kamera özellikleri ise ön tarafta 2 MP arka kısmında ise 8 Mpdir.

ThinkPad Tablet 2’nin fiyatı henüz belli değil, fakat yakın zamanda açıklayacağı kesin.

Windows 8’li ThinkPad Tablet 2 ‘nin çıkış tarihi ise Ekim ayının başları olarak açıklandı.

Yorum yapın