LG Akıllı Kumanda

Yeni teknolojiler sayesinde tüplü televizyonlar tarihe karıştı ve onların yerini LED ve LCD televizyonlar aldı. Görüntü kalitesi oldukça iyi bir duruma geldi. Önceden güneşli havalarda televizyonun ekranında beliren nesneler artık yok. Bu yüzden televizyon kültürümüzde büyük bir gelişme sağlandı. Televizyon izlemek için koltuğa yayıldığımızda kumandayı bulamamak oldukça sinir edici bir durum yaşattırıyor bize. Bu yüzden LG markası bütün akıllı telefonlar için geliştirdiği Android uygulamayı Google Play mağazasında paylaştı. Bu şekilde biz kullanıcılar kumanda kaybolduğunda sinir krizi geçirmek yerine hemen Google Play Store mağazasına girerek bu uygulama indirebiliriz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulumu yapmamız yeterli oluyor.

LG markasının geliştirdiği bu uygulama sadece kumanda kaybolduğunda değil başka zamanlarda da işe yaramakta. Hatta kumanda kaybolduğu zamandan daha işe yaracağı zamanda var.

Evde eğer küçük bir çocuk varsa genelde sabahın köründe kalkıp çizgi film izler. Bu her evde böyledir. Nedeni bilinmez ama sesi de genelde sonuna kadar açarlar. Tabii bu durum bizim sabah uykumuzu zehir eder. Bu gibi durumlarda çıldırmaya hiç gerek yok. Önceden indirmiş olduğumuz ve etkinleştirdiğimiz LG akıllı kumanda uygulamasıyla sesini kısabilir veya televizyonu kapatabilirsiniz. Büyük bir ihtimalle o an televizyonu izleyen kişi eğer uygulamadan habersizse televizyonun bozuk olduğunu düşünerek başka şeylere odaklanacaktır. Birkaç kez bu numara kullanılarak sabah uykusuna kaldığımız yerden devam edebiliriz.

Uygulamayı kullanabilmek için gerekli olan tek şey telefonumuzdaki uygulama ile televizyonumuzu bir kere etkinleştirmek. Bunu yapmak için TV araması başlat bölümüne girmemiz yeterli. Daha sonra televizyonumuzun sağ alt köşesinde beliren 6 haneli sayıyı telefonumuza girerek eşleştirmeyi bitirebiliriz. Ses açma kapama, TV değiştirme ve diğer bütün opsiyonları bu uygulama ile yapabiliriz. LG akıllı kumanda kullanmak huzur verir.

Yorum yapın