LG Display, Kavisli ve Bükülebilir Oled’leri Hayatınızın Her Alanına Sığdırıyor

CES, Samsung, Sony ve LG gibi muhteşem, devasa TV’lere bakma şovudur, ancak bir yıldan uzun bir süredir devam eden bir şeyler için bir teaser istiyorsanız, kendinizi özel bir toplantıya ayırmanız gerekir. LG Display’in prototip showroom’uyla. Muhtemelen CES’in en sessiz yeri, basın grubumuz yeni bir açılabilir OLED TV’den başlayarak tura çıktıkça etrafta dolaşan LG yöneticileri.

LG Display ilk piyasaya çıkarılabilir OLED prototipini çevirmeye karar verdi. Yeni ekran, uzun bir küboid tabanından yukarı doğru sürünmek yerine tavandan veya duvar tabanlı armatürlerden aşağı doğru kayar.

Ekran teknolojisinin kendisi aynı görünüyor. OLED, çok büyük (65 inç) ve açıkçası, toplanıyor. Ancak mühendislik zorlukları farklıdır. Olumlu yanı, yukarıdaki muhafazayı kaldırarak, kavramsal teknoloji ile dolu varsayımsal evinizde taban alanını boşaltır.

Burada CES’de LG Display prototipi kafa yüksekliğinin hemen üzerine yerleştirmişti. (Ben 5 ’11 “). TV açılmamışken, evlerde gördüğüm çoğu TV’den önemli ölçüde daha yüksek sıra dışı bir yükseklikte asılı kaldı.

Bununla birlikte, bazı topuklu ev sahiplerinin (veya iç tasarımcılarının) nereye koyacağını anlayabileceğinden eminim.

Bu yıl, OLED ekranlarını başka yere – dönebilir, kavisli veya başka türlü getirebileceğine daha fazla odaklanıldı. LG Display’in en inanılmaz konsepti, OLED panellerinde dahili olarak kaplanmış bir gövdeyi, bilgileri görüntüleyebilen veya gizlilik için opak hale getiren 55 inçlik şeffaf OLED’i içeren uçak içi deneyimiydi. Daha sonra, bu hala en keskin kısım olabilir, her kurgusal birinci sınıf kabin koltuğunda 65 inç bükülebilir 4K OLED ekran vardı. Filmler ve oyunlar için kavisli bir moda geçebilir veya genel uçuş bilgileri ve gümrüksüz ürünler için daireye dönebilir.

65 inçlik bir TV ile kavramsal kabinin büyük olması gerekir, sadece almak için şeyden uzakta mantıklı bir alan. OLED fazlalığının köpüklü bir konsepti, ancak şeffaf ekran LG Display teknolojisinin akıllı bir uygulaması.

Kavramsal bir otomobil ‘kokpit’ daha gerçekçi görünüyordu.

Daha sonra, her şeyden önce, sürücü koltuğunun arkasındaki 12,8 inçlik yuvarlanabilir OLED, arkada oturanlar için bir eğlence ekranı görevi görüyor.

Fikir LG Display’in yapmadığını kanıtlamak günlük hayatımıza girebilmek için devasa ekranlar yapmak zorunda değilsiniz. Tasarımla ilgilenen sıkı ortamlar, belirli alanlara veya yüzeylere uyacak ekranlara ihtiyaç duyar. Bazılarımız asla 65 inçlik bir toplayıcı TV satın alamayabiliriz, ancak çoğumuz dokunmatik ekranlı arabalar satın alıyoruz ve yüzümüzden sadece birkaç inç uzakta vasat LCD ekranlarla uçuyoruz – ve orada her şey bir gelişme olacak.

Yorum yapın