Lg’den Akıllı Ampuller Geliyor!

Bildiğiniz gibi LG geçen yıl ve bu yıl çalışmalarını hem akıllı telefon, hem giyilebilir teknoloji hem akıllı TV gibi bir çok yönde devam ettirmekte. Geçtiğimiz yıl Android akıllı telefonları ve geniş televizyonlarıyla dikkatleri üzerine çeken LG bu yıl da durmayacak kadar çok çalışıyor gibi gözüküyor.

Ünlü teknoloji markalarını kıyaslayacak olursak LG bir çok konuda üstün gibi gözüküyor, örneği Samsung ile LG kıyaslandığında TV açısından LG önde gibi gözükse de akıllı telefon açısında her iki marka da birbiri ile rekabet içerisindeler diyebiliriz ki zaten piyasaya çıkan yeni telefonlara baktığımızda her iki markanın da harika özelliklere sahip telefonları sunduğunu görebiliyoruz. Kısaca LG bir çok teknoloji bölümünde başarılı işler çıkarıyor.

LG’nin teknoloji çalışmalarının hız geçmeden çalıştığından bahsetmiştik, sıradaki akıllı cihaz ise gecelerimizi aydınlatan ampuller diyebiliriz. Evet, yanlış anlamadınız, LG’nin yeni ürünü akıllı ampuller önümüzdeki aylarda piyasaya girecek. Henüz pek sistem özellikleri bilinmese de %85 oranında bir enerji tasarrufuna sebep olacağı bilinmekte. Bu özelliğinin yanı sıra akıllı ampul telefon ve bilgisayar gibi cihazlarla eşleştirilebilecek, yani kontrol bu yol ile sağlanacak. Hem bluetooth hem de Wi-fi üzerinden kontrol sağlanacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Giyilebilir teknolojinin ardından hayatımızdaki pek çok elektronik ürünün akıllı sektörüne girdiğini bu icat ile fark etmek mümkün, bakalım önümüzdeki günlerde başka hangi cihazlar akıllanmaya başlayacak…

Yorum yapın