LOL FPS Sorunu! LOL FPS Arttırma 2022

Evet son iki yıldır lol fps sorunu çözülebilmiş olmasa bile kendimce ürettiğim çözümlerle sizi rahatlatma çabasındayım.

Elbette paylaşacağım çözümler işletim sistemlerine göre değişiklik gösterse de işinize yarayacağını umuyorum. Bu başlığın altında yaşadığınız sorunları belirtip benden 24 saat içerisinde geri dönüş alıp sorunu giderebileceğimizi unutmayın. Paylaşacağım sorun genel itibariyle windows 10’u kapsamaktadır, bilginize. Aynı zamanda iletişim kısmından da bana ulaşabilirsiniz.

Eğer bu başlığa geldiyseniz zaten sıradan çözümleri denemişsinizdir fakat ben yine de bu sıradan çözümleri de araştırıp bulamayan kullanıcılar için yazacağım, lütfen “bunları zaten biliyorum” dediğiniz kısımları atlayın. Bir diğer konu ise bu yazımı farklı yerlerde paylaşan arkadaşları emeğimin karşılığını veren olarak gördüğüm için kendilerine ücretsiz bir şekilde Teamviewer programı yardımıyla uzaktan bağlanıp destekte bulunabilirim. İlk yapmanız gereken şeylerden birisinin bilet yollayıp yardımcı olabilecek kişilerin belirttiği önerileri yapmak olur, bu yazımdan önce lütfen bilet atın ve geri dönüş bekleyin. Eğer onlar çözemezler ise bu başlığı okuyun.

Lol Fps Sorunu Nasıl Çözülür?

#Sürücü güncellemesiEğer sistemim iyi fps düşük diyorsanız yapmanız gereken en önemli şeylerden biri sürücü güncellemesi olmalı. Elbette bunu orta düzey bilgisayar kullanıcıları biliyor olsa da bu yazımı bilgisayar kullanımı düşük ve yaşı yüksek kişilerin de okuduğunu ve bu oyunu oynadığını unutmayın. Sürücüleri programlar yardımıyla değil de sahip olduğunuz donanım seri numaralarını kendi sitelerine girip, aratıp ve indirmek olmalı. Çünkü sahip olduğunuz donanımın sürücüsü, sürücü programlarında güncel olmayabilir, bunu dikkate almalısınız. Sürücü güncellemesini sizin akciğerlerinizin durumu gibi düşünün, yeni bir akciğere sahip olmak demek sürücüleri güncellemek demek. Hala fps düşük diyorsanız aşağıdaki yazımı okumaya devam edin.

Lol Fps Sorunu nedir?

Eğer işlemci ya da ekran kartınızın ısıları araştırmalarınız sonucu gereğinden biraz fazla yüksekse bu demek oluyor ki soğutucu veya termal macun kısımlarında problem var demektir. Bu yüzden soğutucu kontrolü ya da termal macun kontrolünü kendiniz yapamıyorsanız en yakın bilgisayar tamircisine ulaşıp bunu sizin için yapmasını isteyebilirsiniz. Fazla ücret tutacağını sanmıyorum, 20 TL’ye halledilebilir. İstanbul bölgesinde oturuyorsanız bunu sizin için güvenli ellerde yaptırtabilirim uygun fiyata. İletişim kısmından ulaşmanız yeterlidir, lol fps arttırma yöntemi olarak gayet işe yarar bir çözümdür.

Lol fps arttırma

Bazen lol fps drop probleminde ses dosyalarında sıkıntılar olduğu için ve bu size özgü bir problem olduğu için dosyalarınızı tamir ettirmekte fayda var, bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bilgisayarınıza uzaktan bağlanabilir ve bunu sizin için yapabilirim. Hatta özel oyuna ya da bir el sonsuz uçuruma girip tüm oyun seslerini kapatıp bu şekilde bir FPS testi yapabilir ve sonucu gözlemleyebilirsiniz. Bence işe yarayacaktır, kendim denedim. Seslerin bu konuda çok soruna yol açtığına emin olabilirsiniz.

#Game.cfg dosyasını silmek lol fps arttırma yöntemi için iyidir.Bu dosyayı sildikten sonra özel oyun oluşturup kendi ayarlarınızı yapıp bir deneme yapın. Buraya dikkat edin çünkü bu dosyayı sildikten sonra çevrim içi eşleşmeli bir oyuna girmeyin çünkü tüm ayarlar sıfırlanacak. Dosya yolunu alt satırda belirteceğim, eğer yapamadıysanız yorum yapın, çözümü konuşalım.Dosya yolu için oyunun yüklü olduğu konuma ulaşın ve arama kısmına game cfg yazın, çıkacaktır.

League Of Legends Fps Sorunu Devam Ediyor!

Tamam, sıradaki işlemler de genel olarak hem bilgisayarınızı hızlandırmanızı sağlayacak hemde az da olsa oyun performansını etkileyecektir. lol fps sorunu yaşayan arkadaşlar, bu yüzden es geçmeden adım adım yapmanızı tavsiye ederim. Hatta daha önce söylediğim gibi yaşadığınız sıkıntıları yorumda belirtmeyi unutmayın ki çözüm üretelim.

Çözünürlük ayarı

Sakin olun, bunu kötü ekran kartı kullanan arkadaşlar için söylemiyorum. Bazı monitörler bu konuda biraz esnek davranabiliyor. Optimize sorunlarını giderebilmek adına sahip olduğunuz monitörün desteklediği çözünürlüğü oyun içerisinde ayarlayıp yeniden bir kontrol yapmalısınız. Çünkü sahip olduğunuz ekran kartı oyun içerisinde verimli performans göstermiyorsa bunun sebebi daha az güç ve kaynak harcaması olabilir bu da league of legends fps sorunu yaratabilir.

Nvidia ekran kartı ayarları

Lol Fps Sorunu Lol Fps Sorunu , Ekran kartınızın ayarları düşük durumdaysa veya LoL için optimize edilmemişse bir kontrol etmekte fayda var. Eğer Nvidia kullanıyorsanız GeForce Experience uygulamasını indirin ve uygulama içerisinde oturum açıp optimize ayarlarını kontrol edin. Eğer ayarları yapılmamışsa yapın, çünkü oyuna etki ediyor maalesef bu tür uygulamalar. Bu ayarları da yaptıktan sonra xbox game bar ayarlarına geçebilirsiniz. Elbette hala lol fps sorunu yaşıyorsanız.

  1. Ekran kartı güncellemesi yapılmalı.
  2. Ekran kartı ayarları yapılmalı.
  3. Windows güncelleştirmeleri uygulanmalı.
  4. Xbox Game Bar ayarları yapılmalı.
  5. Donanım arızaları giderilmeli.
  6. Ping sorunu giderilmelidir.

Lol Fps Arttırma Ve Xbox Game Bar Ayarları Lol Fps Sorunu

Oyun çubuğu ayarlarıXbox game bar ayarları Başlat butonuna basın ve ardından arama bölümüne “Ayarlar” yazın. Ardından “Oyun” butonuna basıp oradan da “Oyun çubuğu” sekmesine gelin. Burada yapacağınız ayarlar çok önemli, çünkü bu da oyun performansını ciddi anlamda etkileyen bir hizmetti, ayrıca league of legends fps sorunu için bi nebze gidericidir. Oyun kliplerini yakalama ayarının kapalı olması gerekmektedir. Alt paragrafta xbox game bar ayarları için devam ediyorum, bu yöntem de lol fps arttırma için önemli bir yoldur, tavsiye ediyorum. Lol Fps Arttırma .

Yakalamalar Daha sonra yakalamalar bölümüne gelip buradan da tüm ayarları kapalı olarak işaretliyoruz. Çünkü biz oyun oynarken arka planda istemediğimiz bir hizmetin bizden habersiz çalışmasını istemeyiz. Bu yüzden eğer oyun içerisinde oyun çubuğunu kullanmıyorsanız ve video kaydetme yapmıyorsanız bu ayarları kapatmanız gerekiyor eğer lol fps arttırma yöntemlerinde en başta bunu seçmiyorsanız hatalısınızdır.

#Oyun modu – lol fps arttırma için birebir.Bu çoğu kişide açık olan bir ayardır. Kendi isteğinize göre açık ve ya kapalı konuma getirebilirsiniz.

League Of Legends Ping Sorunu Ve Fps Yükseltme

#Oyun sırasında aniden donma sorunu Lol Fps Sorunu,Eğer oyun içerisinde belirli-belirsiz vakitlerde donma yaşıyor ve kesinlikle hiç bir işlem yapamıyorsanız bunun iki şekilde belirtisi vardır. Birincisi donanım, ikincisi işletim sistemi. Bu sorunu kendim de yaşamakla beraber çok çözüm aradım ve kendimce bir şeyler yaptım. Lol Fps Arttırma .

Oyunun yüklü olduğu bölüm Hiç dosyaların bulunduğu kısmı değiştirip kare hızında değişme var mı diye kontrol ettiniz mi? Bazen bellek sorunlarından dolayı veya eskimiş ise sorunlar yaratabiliyor, donma yapabiliyor. Bu yüzden yukarıdaki işlemleri yaptıysanız bir de bunu deneyin. İşe yarayabiliyor, farklı bir harddiske yükleyin ve oynamayı deneyin.

Fiziksel Bellek sorunları Bazen fiziksel belleğin doğurduğu sorunlardan ötürü işletim sistemi verimli çalışmayabilir. Eğer ekran kartınız paylaşımlı ise bu sorun daha da büyüyebilir ve ekran kartını da etkileyebilir. Bildiğiniz gibi fiziksel bellekler hafızalarını ekran kartı ile paylaşır ve ekran kartının toplam belleği artmış olur. Bu yüzden farklı bir fiziksel bellek kullanımı bu sorunu giderebilir, league of legends fps sorunu giderilmesinde bu yöntem de büyük rol oynamaktadır.

#Ekran Kartı Arızası Bir ekran kartının hastalığı varsa bunu genellikle kendini yüksek kullanımda fark ettirir. Bu yüzden bir oyun oynarken diğer donanımlarda arıza olmadığından emin olmuşsanız ve hala donma sorunu devam ediyorsa mutlaka ekran kartından dolayı kaynaklanıyordur. Bu yüzden eğer garantisi devam ediyorsa servise yollamakta fayda var. Lol Fps Arttırma .

Güç kaynağı yetersizliği Lol Fps Sorunu Bu sorun genel olarak kendini farklı koşullarda belli eder. Bazen bir oyunda komple kendini kapatır, bazen de performansı düşürerek donanımların kendisini en yüksek ayarda kullanmamasını sağlar ve elektrik kullanımını düşürür ve bu yüzden de alınması gereken fps alınmaz.

#Uyumluluk ve Görev Yöneticisi AyarlarıOyun sırasında client’i görev yöneticisinden bulmalı ve sağ tıklayıp işlem önceliğini en yüksek ayara atamalısınız. Bunun sebebi işlemciyi daha fazla kullanıyor olması ve bizim istediğimiz şey de tam olarak bu, en yüksek şekilde kullanması. Bunun yanı sıra LoL’e sağ tıklayıp dosya konumunu açıyor ve arama kısmına .exe yazıp tüm ayarları en iyi şekilde yapılandırıyoruz. Bu ayarlar lol fps sorunu için kalıcı ve etkili bir yöntemdir.

Problemleriniz devam ediyorsa bunu yorum olarak belirtebilirsiniz. Eğer yaşadığınız sıkıntı size özgüyse ve araştırmalarınıza rağmen bulamadıysanız verebildiğiniz kadar detay verin ki hızlıca çözebilelim.

Pingim Bir Anda Yükseliyor

Eren ‘in yapmış olduğu yorumda sorduğu soruda ki cevapları alta yazıyorum, sorunu olan arkadaşlar bu çözüm önerilerini kullanabilirler. Birinci sorusu “pingim bir anda yükseliyor“. Ping yükselmesinin sebebi kablosuz kullanılan bilgisayar ile modem arasında veri akışının doğru sağlanamamasıdır. Eğer Wi-Fi kullanıyorsan modemden kablo çekmelisin, lol fps sorunu yaşıyor olmanı bu da etkiler.

Kablolu şekilde kullanıyorsan ve hala ping sorunu ve lol fps sorunu aynı şekilde devam ediyorsa çözümü de kabloyu değiştirmeye başlamak olacaktır. Elbet tabii en öncelikle yapman gereken şey sahip olduğun internet sağlayıcısının çağrı merkezini aramaktır. Kendilerinin teknik destek departmanına bağlanıp oyunda yaşadığın sorunu anlatırsan anlayacaklardır ve analiz edeceklerdir.

Eğer çözüm üretme konusunda zayıf kalıyorlar ise şikayet var sayfasına bir şikayet oluşturarak süreci hızlandırabilirsiniz. Eğer şikayetlere önem gösteren ve ilgilenen bir sağlayıcı ise hızlı dönüş yapacaktır.

İkinci sorusuna geçelim, ikinci sorusunda belirttiği durum ise sistem dosyalarının ya zarar görmesi ya da dakika 10 dan itibaren yükselen grafik ihtiyacının karşılanmamasından kaynaklanıyor. Biliyorsunuz ki lol ‘ün sistem gereksinimleri yükselince bizim de bilgisayar sorunlarımız artmaya başladı.

Öncelikle yapman gereken hızlıca bir format atıp, tertemiz yedeksiz şekilde bilgisayarını yeniden yaşatmaya çalışmak olacaktır. Anladığım kadarıyla Eren uzun zamandır bilgisayarına format atmıyor, bu yüzden her şey karma karışık olmuş şekilde. Aldığın sistem hatasında büyük ihtimal ekran kartı veya directx ile ilgili şeyler yazmakta; bu da donanımsal sıkıntıları belli ediyor.

Lol Fps Arttırma Format attıktan sonra, kablolu sisteme geçtikten sonra ve çağrı merkezini aradıktan sonra hala çözülemeyen problem devam ediyorsa bu konuda söz veriyorum her noktada sana yardımcı olacağım.

Yorum yapın