Mail Adreslerinin Rekabeti Kızışıyor

Gündelik hayatta kullandığımız sabit telefonlardan daha yoğun bir şekilde mail adreslerinden yardım alır olduk. Öyle ki gün içerisinde birden fazla mail adresi kullanmayan kişi sayısının da bir hayli az olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca mail servis sağlayıcıları arasında da çok ciddi bir rekabet ortaya çıktığı gözlerden kaçmıyor.

Gmail Zirvede Ama

Google’ın bu konuda pek çok yeniliğe imza attığını reddedemeyiz. Ciddi anlamda bir şirketin sunduğu tüm hizmetleri tek bir kullanıcı ile yönetmemiz hepimizin hoşuna gitti. Gmail’de google’ın sunduğu bu hizmetler arasında yer alıyor haliyle. Bu durumda gmail kullanıcı sayılarının bir hayli artmasını sağlamış durumda. Özellikle youtube tartışmasız zirvede yer aldığı için de bu platformda yer almak isteyen herkesin istemsizce bir gmail açması zorunlu oluyor haliyle…

Tabii ki bunla da sınırlı değil, gmail sayesinde hayatımıza daha rahat bir şekilde kişiselleştirebildiğimiz, filtreler uygulayabildiğimiz ve geniş kullanım alanına sahip mail adresleri girdi. Kullanım kolaylığının olması neticesinde pek çok kişi gönül rahatlığıyla bu mail adreslerini kullanmaya devam ediyor.

Hangi Maili Tercih Etmeli?

Bir başka konu başlığı olarak akıllara bu soru işareti geliyor. Öncelikle hangi mail adresini kullanacağınızı sizin belirlemeniz gerekiyor. Çünkü bugün yahoo, outlook, yandex ve hatta yaani gibi mail hizmetleri bile birbirinden kopyaladıkları pek çok özelliği kullanıcılarına sunabiliyor. Bu durumda da geriye tek bir konu kalıyor: Alışkanlıklarınız!

Alışkanlıklarınızdan vazgeçmeyi göze alırsanız hızlı bir şekilde tüm mail adreslerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı ilk mail adresi yahoo olan birinin yahoodan vazgeçememesi gibi pek çok kişi mail kullanmaya gmail ile başladığı için haliyle gmail kullanmaktan da vazgeçemiyorlar.

Sonuç Olarak

Ben asla hiçbir mail hizmetinden vazgeçmem ve hep onu kullanmaya devam ederim diye düşünmeyin. Zaman içerisinde birbirinden farklı ve seçenekleri bol olan mail adreslerinden destek almak durumunda kalabilirsiniz. Tabii ki bu seçeneklerin ne olduğu ve neye göre değişkenlik gösterdiği tamamen sizin bilmeniz gereken bir seçenek olarak ön plana çıkar. Dilerseniz daha farklı konu başlıkları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizden aldığımız güç ile ger geçen gün farklı bir konu başlığına değinmeye çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi konu başlıklarına adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın