Makyaj Temizlemenin 7 Doğal Yolu

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Eğer günlük makyaj yapıyorsanız makyajınızı her gece temizlemeniz gerektiğini de biliyorsunuzdur. Makyaj temizleyiciniz bitti veya doğal yöntemlerle makyaj temizliği yapmak istiyorsunuz o zaman doğru yerdesiniz. Şimdi size anlatacağım makyaj temizlemenin 7 doğal yolu sayesinde mutfağınızda kolayca hazırlayabileceksiniz. Ayrıca belirtmek isterim makyaj temizlerken cilt bakımı da yapmış olacaksınız.

  1. Avokado: içeriğindeki omega 3 yağ asitleri sayesinde inatçı makyaj lekelerini temizlerken A, D, E vitaminleri sayesinde göz çevresi kremi olarak göz çevresi bakımı da yapmış olacaksınız. Avokado eyeliner ve maskara lekelerini kolayca çıkarır.
  2. Hindistan cevizi yağı: Evet hindistan cevizi yağından faydalanabilirsiniz nasıl mı? pamuk yardımıyla cildinize temizlerken makyaj temizleme de etkili hem de makyaj temizlerken cildinizi nemlendireceksiniz çünkü hindistan cevizi yağının cildi nemlendirme etkisi bulunmaktadır.
  3. Zeytinyağı: Özellikle kuru ciltler için zeytin yağla makyaj temizlerken cildinizi yumuşatmış olacaksınız.
  4. Yoğurt: Yoğurdun faydaları saymakla bitmiyor cilt temizlemek içinde kullanılan yoğurt ciltteki ölü hücreleri yok eder ve cildin kaybetmiş olduğu suyu cildinize geri kazandırır. Ayrıca yoğurt cildi rahatlatır. Yoğurtla makyaj temizlemek için pamuğu yoğurda batırın ve cildinize güzelce masaj yapınız daha sonra cildinizin rahatladığını fark edeceksiniz.
  5. Süt: Özellikle hassas cilde sahip kişiler sütle makyaj temizliği yapmalı çünkü sütün içeriğinde barındırdığı protein, yağ ve su cildin rahatlamasını ve yenilenmesini sağlar. Pamuk yardımıyla masaj yaparak cildinizi temizleyebilirsiniz.
  6. Bebek şampuanı: Alternatif olarak kullanabilirsiniz bebeklerin cildi hassas olduğu için bebek şampuanları bebeklerin cildine göre geliştirilmesi makyaj temizlemek için alternatif olarak kullanabileceğiniz üründür.
  7. Aloe vera: İçeriğindeki zengin vitaminler ve mineraller sayesinde özellikle yağlı ciltler için iyi bir makyaj temizleyicidir. Ayrıca kızarık ve şiş gözlere iyi gelmektedir.

Yorum yapın