Mark Zuckerberg, 2030’da Işınlanacağız!

Facebook şirket grubunun hem sahibi hem de CEO’su olan Mark Zuckerberg, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojilerinin geleceği hakkında herkesin dikkatini çeken açıklamalar yaptı. Büyük hedefleri ile ilgili konuları insanlara paylaşan Zuckerberg, “Işınlanma mümkün mü?” sorusuna şaşkınlık yaratacak bir cevapta bulundu. Zuckerberg, insanlar 2030 yılında işlerine veya seyahatlerine ışınlanarak gidebileceğini açıkladı.

Mark Zuckerberg Dikkat Çeken Açıklaması

2030’da ışınlanmanın hem toplumun hem de Dünya için daha iyi bir çözüm olacağını belirten Mark Zuckerberg, “ışınlanmanın sayesinde iklim değişikliklerinin azalmalar olacağını söyledi.” ifadelerine yer verirken, dünya gündeminde Zuckerberg’in açıklamaları büyük ilgi odağı oldu.

Facebook Ceo’su Mark Zuckerberg’in Vr Başlıklarıyla İlgili Açıklaması

“Gelecek sürümler içinde beni en çok heyecanlandıran şeylerden biri de yüz izleme ve göz izleme. Çünkü sosyal varlık konusunda heyecanlı ve meraklıysanız, cihazın tüm sensörlere uyumlu olduğuna dair emin olmak istersiniz. Bu sayede daha iyi iletişim kurabilir ve gerçekçi avatarları canlandırabiliriz.” Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamanın ardından ışınlanma mümkün mü? sorusuna ilginç cevaplarda bulundu.

“Birbirinden ilginç ve büyüleyici kullanım senaryoları olacak. Örneğin biriyle görüntülü ya da sesli konuşmak yerine, sadece bir şekilde parmaklarınızı şaklatıp ve göz kapanıp açılıncaya kadar ışınlamış olacaksınız. Sonrasında birlikte film izleyebilir veya beraber ışınlanıp bir tatile gidebilirsiniz.”

İnsanlar 2030’da işe ya da başka bir yere seyahat etme alışkanlıklarının değişikler olacağını belirten Zuckerberg, “İnsanlar gelecek yıllarda biraz daha az seyahat etmek ve bunu daha verimli bir şekilde kullanmak isteyecekler. Örnek olarak insanlar fiziksel olarak hareket etmeden, arkadaşlarının evine veya başka bir yere gitmek isteyecekler. Gelecekte arabalar ve uçaklar var olmaya devam edecek fakat ışınlanma sayesinde bizi bireysel şekilde yavaşlatan aktiviteleri kenara atmakla kalmayacağız; aynı zamanda bunun, genel olarak gezegenimiz ve toplum için daha iyi bir çözüm yolu olacağını umuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Yorum yapın