Mediafire’dan Ücretsiz Hesaba Sahip Kullanıcılarına 50 GB Online Depolama Alanı

MediaFire ,50 GB ‘lık Online depolama alanını free account’ a sahip kullanıcıları için kullanıma sundu. Bu hizmeti Dropbox yada Google Drive gibi diğer hizmetlerle karşılaştırabilirsiniz. Diğer hizmetlerle karşılaştırıldığında bazı kısıtlamalar yada avantajlar olduğunu göreceksiniz. Şimdi bu farkları kısaca inceleyelim.

Kısıtlamalar; upload ya da download içim maximum dosya boyutu 200 MB olarak belirlenmiş. Ve eğer hesabınıza belli periyotlarla giriş yapmazsanız, hesabınızın silinmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Avantajlar; Google Drive 5 GB, Dropbox ise 2 GB’ lık online depolama alanı sunarken, MediaFire size tam 50 GBlık depolama alanı sunmaktadır. Ayrıca birden fazla dosyayı aynı anda indirmek istediğinizde hız yada bant genişliği problemiyle karşılaşmadan aynı anda indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. MediaFire durdur/devam et işlevini de desteklemektedir. Yani indirme işleminizi durdurup daha sonra indirmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Sistemde bulunan Onetime Link harika bir özellik. Bu özellikle belirlediğiniz bir kişi için indirme sayısını sınırlayabiliyorsunuz. Bir defalık indirme linki için dosya üzerine sağ tıklayıp share butonuna basarak, paylaşmak istediğiniz yerleri seçebilirsiniz.

Sürükle Bırak ile dosya yüklemek çok kolay: Bir den fazla dosyayı aynı anda bilgisayarınızdan yükleme alanına sürükle bırak işlemi ile yükleyebilirsiniz.

Online belge görüntüleme ve düzenleme: PDF, Word yada Powerpoint gibi belgelerinizi bilgisayarınıza indirmeye gerek duymadan görüntüleyebilir ve üzerlerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Blogerlar için Dropbox’tan daha fazla MediaFire’ ı kullanma nedenleri: Aşırı trafik alan sayfalarınızın bağlantıları kesilmediğinden dolayı bloggerlar MediaFire’ ı tercih etmektedirler. Dropbox bu işlemi gerçekleştirememektedir.

Tüm bu avantajlarından dolayı MediaFire kullanmak sanırım akıllıca bir davranış olacaktır. MediaFire Express programını bilgisayarınıza indirip kurduğunuzda artık tarayıcınızdan girerek, MediaFire web sitesini ziyaret etmeye gerek kalmayacaktır. Bu program sayesinde dosyalarınızı daha hızlı paylaşabileceksiniz.

MediaFire Express programını indirmek için tıklayınız.

MediaFire Ücretsiz Hesap oluşturmak için tıklayınız.

Yorum yapın