Memduh Bayraktaroğlu Kimdir?

1951 senesinde Kırklareli’nde doğmuştur. Marmara Üniversitesi İktisadi İlimler Akademisi mezunudur. 1972 senesinde özel bir kurumda işe memur olarak başlayıp, müdürlüğe kadar yükseldi. 1980 senesinde görevi bıraktı. 1993 yılında kalp krizi geçiren Memduh Bayraktaroğlu, yöneticilik kariyerini bitirerek kitap yazarlığına adım attı. 1994 senesinde Günaydın gazetesinde köşe yazarlığına başladı.

Milliyet Gazetesi’nde 1994, 1995 senesinde Akşam Gazetesi’nde yazmaya başlar. Daha sonra Öncü Gazetesi’nde yazarlık, BTV televizyonunda ekonomi, politika yorumculuğu yapar. 2000-2002 senelerinde Tansu Çiller’e danışmanlık yapar. Ocak 2003 yılından beri Tercüman Gazetesi’nde yazarlığı devam etmektedir. Bir zamanlar Flash Tv’de “Umuda Doğru” isimli bir program yapmıştır.

2014 senesinden itibaren Youtube’da yayınları yapmaktadır. Kanalda izleyenlere hitap şekli samimi bulunur ve programını fıkra ve şarkılarla renklendirir. Ekonomi, siyaset gibi konularda küçük analizler yapar. Pek çok youtuber kadar takip edildiği söylenir. Halen Korkusuz Gazetesi’nde köşe yazarlığını sürdürmektedir.

Memduh Bayraktaroğlu toplumsal, siyasi, ekonomik sorunları anlattığı köşe yazılarında, ironik bir üslup kullanarak okuyucuya keyifli anlar yaşatır. Bir program esnasında Sözcü okurlarına sarf edilen sözlerin, RTÜK tarafından hakaret olarak tanımlanmamasının ardından, verdiği cevap sonrası 380 gün hapis cezası almıştır. Eserleri arasında “Harputlu Azize”, “Banker Kastelli”, “Sahte Melekler” , “Kürtlerle Dans”, “Aşk Tehcir Dinlemez” ,”Bencil Hesaplar”, “Karanlık Mevzular” bulunmaktadır. Ressam İncilay Samuray ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

Yorum yapın