Meyve Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Meyve Suyunun Diyetteki Yeri: Birçok yanlış uygulanan diyette, vücudunuzun sıvı kaybettiğini biliyor muydunuz? Evet, ne yazık ki günümüzde diyet yapmakta olan birçok kişi yanlış diyet uygulayarak, çok fazla enerji kaybediyor ve bu enerji kaybı da halsizlik, yorgunluk ve vücudun ciddi anlamda sıvı kaybetmesine sebep oluyor. Peki, bu tarz sorunlar ile karşılaşmamak için ne yapmalıyız? Nasıl diyet yapmamız gerekiyor ve doğru diyet nasıl olur? İşte tüm bu soruları yanıtlamak adına, bugün siz okuyucularımız için “meyve suyu diyeti nasıl yapılır?” adlı başlığı, hazırladım ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım.

Öncelikle bizim diyet yaparken unutmamamız gereken, bir durum var. Oda zayıflamak uğruna kontrolsüz, tutarsız ve sağlıksız, yöntemlerden uzak durmamız, gerektiğidir. Ama günümüzde nedense, bizim için en önemli olan sağlığımız, hep ikinci plana atılıyor. Sağlığımızı ikinci plana atan konulardan biri ise hızlı kilo verme, isteği ve bu istekten kaynaklanan, yanlış diyet uygulamalarıdır. Vücudun enerji kaybetmesi ile kişinin yorgunluk yaşadığını ve hastalıklara karşı dirençsiz kaldığından, ilk başta da bahsettim. O halde gelin bize “Enerji ve sıvı kaybettiren, diyetler için ne gibi yöntemler izlenmelidir?” birazda ondan söz edelim.

Meyve Suyu ve Su: Diyet yapmaya yeltenen kişi ya zayıflamak istiyor ya da sağlıklı bir yaşam için bu yola başvuruyor. Ancak bu tamamen doğru bir yöntem değil. Evet, diyet yapmak ciddi anlamda sizi zayıflatabilir. Ancak yaptığınız o diyetti vücudunuz kabul etmiyor ise ve aynı zamanda da sağlıksız bir yöntem ise sağlığınızı da ciddi anlamda olumsuz yönde etkiler ve vücudunuz direnç sağlayamadığı için yeni hastalıklara davetiye çıkartır. İşte bu yüzden yaptığımız diyet her ne diyeti olursa olsun, kontrollü ilerlemek şart! İşte bu kontrolü sağlamamıza da meyve suyu yardımcı olabilir.

Nasıl mı?

Meyve suyu diyette enerji kaybetmeyi önler ve kişinin diyet yaparken daha dirençli olmasını, sağlar. Hareketsiz yaşamın ve sağlıksız beslenmenin getirdiği sorunlardan en popüler olanlarında biriside fazla kilolar. Bu kilolardan diyetimizi ve sporumuzu düzenli yaparak, elbette kurtulabiliriz. İşte bu diyetlerden biri olan, daha doğrusu diyetin sıvı kaybetmesini önleyen diyetlerden biriside meyve suyu diyetidir. Peki, bu diyet nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?

Meyve suyu diyetine, yapılan diyetin yanında uygulanması gereken artı bir diyet, diyebilirim. Örnek vermek gerekirse, herhangi bir diyeti uyguluyorsunuz diyelim ve vücudunuz alışkın olmadığı için bir anda bitkin düştü ve kendinizi halsiz ve yorgun hissediyorsunuz. İşte o anda bir su bardağı meyve suyu tüketebilirsiniz. Meyve suyu, kaybettiğiniz o sıvıyı ve enerjiyi size geri kazandırır. Ayrıca diyetinize de mani olmaz. Yani diyetiniz bozulmaz. Ancak meyve suyunun doğal olması ve şekersiz olmama şartıyla, bu yöntem geçerlidir. Eğer şekerli ve organik olmayan meyve suyu tüketilirse, diyetiniz bozulabilir ve kilo alımına da devam edersiniz. Meyve suyu, sıvı kaybetmiş ve enerjiye ihtiyacı olan vücudunuza C vitamini de vererek, diyetinizi daha sağlıklı tamamlamanızı, sağlar.

NOT: Yaptığınız diyet her ne diyeti olursa olsun su içmeyi ihmal etmeyin. Su hem zayıflamanızı hızlandırır hem de fazla sıvı kaybı yaşamanızı, önler. Ancak su ılık ve aç karnına tüketilmesine de bir ayrı diyet yöntemi, diyebilirim.

Yorum yapın