Microsoft, Yeni ‘Bulut Bilgisayarı’ Windows 365’I Duyurdu

Son devirde hareketli günler geçiren Microsoft, geçtiğimiz haftalarda yeni işletim sistemi Windows 11’i duyurmuştu. Söylentiler, sızıntılar derken bir anda karşımıza çıkan Windows 11’in akabinde artık de tekrar uzun vakittir konuşulan fakat ayrıntıları hakkında net bilgilerin olmadığı Windows 365 duyuruldu.

Bir blog yazısı ile duyurulan Windows 365, bulut sistemlerin her alanda giderek tanınan bir teknoloji haline geldiği günümüzde, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunacak üzere görünüyor. Microsoft, yayınladığı blog yazısında bulut bilgisayarı Windows 365’i ‘Uygulamalar, içerikler ve ayarlar dahil olmak üzere Microsoft bulutundaki Windows tecrübenizi istediğiniz aygıta inançlı bir biçimde aktarın’ diyerek özetliyor.

Mac ve Linux işletim sistemli aygıtlarda ya da Android tabletlerde kullanmak mümkün:

Windows 365, en kolay tarifiyle bilgisayarınızda şurası Windows işletim sistemini her şeyiyle bulutta depolayacak ve dilediğiniz aygıtta kullanmanıza imkan sağlayacak. Burada dilediğiniz aygıtta kısmı bir mübalağa değil zira Windows 365, Mac ve Linux işletim sistemlerine sahip aygıtlarda ya da Android tabletlerde kullanılabilecek.

2 Ağustos’tan itibaren kullanıma sunulacak olan Windows 365, başlangıçta şirketler için kullanılabilir olacak lakin gelecekte bulut bilgisayarların herkes için kullanılabilir olacağını iddia etmek güç değil. Çeşitli zımnilik ve güvenlik geliştirmeleri de içeren Windows 365, Microsoft’a nazaran epey inançlı bir sistem.

Microsoft Inspire etkinliğinde tanıtılan Windows 365’in ayrıntılarına göz atmak isterseniz buraya tıklayarak tanıtım görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Ayrıyeten buraya tıklayarak Windows 365’in resmi sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın