Minsk’te Öğrencilik

Yabancı dil öğrenmek son yıllarda adete bir gereklilik haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile küçülen dünya da artık ülkeler oldukça fazla iletişim içindedirler. Bu iş dünyasına da yansımaktadır. İş dünyasının önde gelen firmaları pazarlarını genişletmek amacıyla yurt dışında ki firmalarla anlaşmalar imzalar ve yurtdışına ihracat yaparlar. Bu sayede daha fazla gelir elde edebilirler ve markalarını tüm dünya ‘ya tanıtma fırsatı bulurlar. Bu tip büyük çaplı şirketler çalışanlarının birden fazla dile anadilleri seviyesinde hakim olmalarını isterler. Bu sebeple hedeflerini yüksek tutan öğrenciler eğitim hayatları boyunca boş kalan vakitlerini dil kurslarına ayırmayı tercih etmektedirler. Bu kurslar için en ideal zaman yaz dönemleridir. Üç aylık tatil döneminde yurt dışıma giderek dili yerinde öğrenme şansları olur. Minsk Rusça kursu bu tarihler içinde öğrencilerin Rusçalarını geliştirmek için en çok tercih ettikleri kurlar olur.

Minsk şehrinde dil eğitiminin öğrenciler arasında fazla talep görmesinin ilk sebebi şehrin kendisinin bir öğrenci şehri olmasıdır. Özellikle yaz aylarında şehir hiç uyumaması ile bilinir. Şehrin her yerinde bir aktivite vardır ve bu aktiviteler asla bitmez. Minsk Rusça dil kursu için gelen öğrenciler kurstan arda kalan boş zamanlarında asla sıkılmazlar. Boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için şehrin var olan dinamizmine kendilerini bırakmaları yeterli olacaktır. Minsk şehri yaz aylarında her gün tıklım tıklım dolu olan ve yer bulmanın mümkün olmadığı gece kulüpleri ile ünlüdür. Buranın yerli halkı kendileri eğlenmeyi çok sevdikleri için gelen turistlere sadece yerli halka ayak uydurmak kalır.

Minsk Rusça dil okulu‘nun öğrenciler tarafından tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise şehrin güvenli olmasıdır. Öğrenciler gece istedikleri saatte yolda tek başlarına yürüyebilirler. Bir sorun çıkma ihtimali sıfıra yakındır bunun sebebi şehirde oldukça fazla sivil polis olmasıdır. Bu da inşaları suç işlemekten caydırır. Yakalanma oranları nerdeyse %100 dür. Yakalanacaklarını bilen suçlular bu işe hiç girmemeyi tercih ederler. Turist olarak gidenlere yapılan ilk uyarıda asla yasadışı bir olaya karışmamaları ve suç işlememeleri olur çünkü %100 suçlu bulunacaklardır.

Yorum yapın