Miyop Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

İnternette baya araştırdım araştırmalarımda çoğu kişi insanları miyop hakkında olumsuz yönde etkilediğini gördüm. Miyopi olan kişilere doktor gözlük takılması gerektiğini önermekte okuduğum yorumlarda kişilerin çoğu gözlük takma taraftarı değil bu yanlış düşüncedir.

Miyop olan kişilere birde lens takmaları söylenir fakat doktorlar lens arka göz kaslarını yorduğu için körlüğe yol açabildiğini belirterek lensi önermiyorlar. Özellikle sekiz on yaşlarındaki çocuklarda ortaya çıkar. Miyopluk aileden gelir irsi olanları da vardır.

Kişi Miyop Olduğunu Nasıl Anlar?

Yakını net görüyorsanız uzağı da göremiyorsanız zorlanıyorsanız mutlaka göz doktoruna başvurmalısınız. 5 metreden daha uzağı yeteri kadar görememeye miyopluk denir. Nedeni, göz kaslarının yorulmuş ve kuvvetlerini kaybetmiş olmasıdır. İrsi olanları da vardır. Arkadaşlar sizlere tavsiyem göz doktoruna gidip muayene olmanız doktorunuz size gözlük gerekiyorsa gözlük yazacaktır gözlüğü nasıl kullanacağınızı neler yapmanız gerektiğini ayrıntılı olarak sizlere anlatacaktır. İnternetteki yorumlara fazla kafanızı takmayın herkes ayrı şeyler yazıyor bu sizi karamsarlığa sürükler. Gözleriniz devamlı ağrıyorsa dahi öncelik göz doktorudur kafanızdaki soru işaretlerini atmak için bir kaç ayrı doktora gidersiniz yapmanız gerekeni zaten size söyleyeceklerdir.

Yorum yapın