Mobil Legends Güncelleme Notları Neler?

Mobil MOBA oyun severlerin en çok oynamaktan zevk aldığı oyun olan mobil legends en büyük rakibi olan LOL Mobil’in çıkmasından önce birçok güncelleme, dengeleme, yeni karakterler ve hediye kostümleri oyuna sürerek oyuncuları elinde tutmayı planlıyor. Yapmış olduğu güncellemelerin çoğu eski karakterleri gün yüzüne çıkarırken çok güçlü meta olan heroları ise nurfleyerek oyunun dengesini sağlamaktır.

Yapılan güncelleme ile oyunda yerini kaybeden herolardan Rafaela, Alpha ve Bruno Buff ile güçlendirilirken oyunu tek başına domine edebilen Ling, Lancelot ve Harley nurf yiyerek oyundaki yerlerini aldılar. Oyunun son zamanlarda çıkartmış olduğu en sıkıntılı herosu olan Barats dengeleme alarak oyunda aslında bir miktar güçlendirildi. Üst liglerin neredeyse tüm maçında banlanan herosu olan Barats uzun zaman metada kalacak gibi görünüyor. Bunların yanı sıra ormancıları üzecek bir haber geldi. Kırmızı ve Mavi Bufflar malesef artık daha az exp verecek bunun yanı sıra verdikleri altın sayısıda düşürüldü. Mbll Güncelleme Notları kısaca bu şekilde eğer tüm detayları öğrenmek isterseniz aşşağıda bulunan Nurf ve Buff alan oyun düzenlemesi kategorilerimizi okuyabilirsiniz.

Buff Alan Herolar

Bruno: Pasifinde bulunan ek kritik özelliği ile en fazla %50 saldırı hızı kazanabilirken artık %80 saldırı hızına sahip olabilecek.

Alpha: Savaşçı rolünde unutulmuş olan hero kısa süre önce yediği bufflar ile beraber yinede canlanamadı. Bunu gören oyun geliştiricileri geliştirmeye devam ediyor. W yeteneği yani 2. Skili ile saldırısının %20 si kadar can çalabilen hero artık %30 can yenileyebilecek. Yeteneğine gelen diğer bir buff ise bekleme süresinde büyük bir düşüş olacağı. Kesin olarak gelişimi bitmeyen heronun ne aşamada olacağını tam kestiremiyoruz.

Rafaela: Destek olarak aslında çok güçlü olan fakat kullanılmayan heronun W yeteneği yani 2. skilinde kendisine ve yakınındaki takım arkadaşlarına 1 Saniyeliğine haraket hızı kazandırırken artık 1.5 Saniye olarak haraket hızı sağlayacak kaçmak ve kovalamak için büyük bir avantaja dönüşecek gibi görünüyor.

Barats: Çok güçlü olan tank olarak gösterilen fakat suikast ve savaşçı rolünde de kullanılabilen heronun stackleri artık tek seferde sıfırlanmayacak. Çok güçlü olan bu heronun karşısında durulamazken artık sahip olduğu stackleri eğer yeni stack toplayamazsa toplu şekilde sıfırlanmak yerine 1 kademe 1 kademe şeklinde düşecek.

Nurf Alan Herolar

Ling: Artık ling W yeteneği yani 2. skilindeki ihtiyaç duyulan enerji bedeli artık seviye yükseldikçe düşmüyor tüm oyun boyunca 40 enerjiye ihtiyaç duyacak Ling’in Nurf’ü çok ağır olmadı.

Lancelot: Karakterin Q yeteneği yani 1. skilindeki sekme diye tabir ettiğimiz stack kasarak hasar yükselten özelliği değiştirildi. Eskiden en fazla 3 kere stack toplayabilen ve %30 ek hasar verebilen hero artık 4 kere stack alarak %30 ek hasar verebilecek. Artık el becerisi daha fazla iş görecek karakterde.

Belerick: Geçtiğimiz günlerde buff yemesine rağmen kullanılmayan hero buna rağmen nurf yiyerek tekrar oyundaki yerini kaybetmeye mahkum bırakıldı. Temel başlangıç canında 200 lük düşüş yaşarak 2919 dan 2719’a düşürüldü. Bunun yanı sıra kahramanın pasifinde bulunan itemlerden ekstra %50 fazla hp almasını sağlayan özelliği %40 a düşürülerek Belerick kullanıcılarını fazlasıyla üzdü.

Harley: Oyunun en haraketli ve aslında en tehlikeli karakterlerinden birisi olmasına rağmen pek kullanılmayan harley beta sürümde alacağı Buff’un Nurf’ünü yedi yani kısacası güçlendirilirken gücünden kısıldı. Her temel saldırısı ile 10 stack kasarak 1 stack başına %4 büyü savunmasını yok sayabilecek şekilde geliştirilen hero artık 15 stack kasılarak ve her 1 stack için %2 büyü savunmasını yok sayma özelliği ile tekrar dengelendi.

Yorum yapın