Moto X’in Özellikleri Su Yüzüne Çıktı

Geçen sene Ocak ayında Lenovo tarafından 3 milyar dolar karşılığında Google’dan satın alınan Motorola’nın 2015 model Moto X akıllı telefonunun teknik özellikleri sonunda gün yüzüne çıktı.

Lenovo tarafından Motorola’nın geçen sene 3 milyar dolar karşılığında bir kısmı satın alınmıştı. İkiye ayrılan bu şirketin Lenovo tarafından satın alınan bölümü de Motorola Mobility idi. Motorola Mobility tarafı da 2015 model Moto X akıllı telefonu olarak piyasada yerini almak için gün saymaya başladı. Cihazın teknik özellikleri de bu haberin hemen ardından basına sızmaya başladı.

Bu cihaz; 5,2 inçlik bir QHD çözünürlüğündeki AMOLED ekran ile piyasaya sürülecek. Çok güçlü özelliklere sahip olan bu cihaz aynı zamanda uzun süre dayanıklı pil ömrü ile de dikkatleri çekmeyi başaracak. 3280 mah kapasiteli pili, kullanıcıların yarı yolda kalmaması için daha uzun süre dayanıklı olarak tasarlandı. Aynı zamanda 4 GB RAM’i bulunan bu cihazda tüm işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde yapabilir birden çok uygulamayı aynı anda çalıştırabilir ve indirmelerinizi takılmadan en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

2015 model, yeni amiral gemisi Moto X’in en iddialı olduğu özelliklerinden bir tanesi de kamerası olarak karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar gelen bilgilere göre, cihazın 16 MP ana kamerası bulunacak. Bu kamera sayesinde çerçeveletebileceğiniz kalitede resimler çelebilir ve en güzel anlarınızın ölümsüz kalmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda 4K video kaydına izin veren kamerası sayesinde çok net görüntüler elde edebilirsiniz. 120 fps’de 1080p çözünürlüğünde video çekebilirsiniz. Bu cihazın ön kamerası ise 5 MP olacak.

Arkadaşlarınızla en güzel selfileleri bu kamera sayesinde çekebilirsiniz. Görüntü sabitleme özelliği sayesinde de hareketli ortamlarda bile en net fotoğrafları çekebilirsiniz.

Yorum yapın