Mozilla’dan iPad’e Özel Tarayıcı Junior

Son zamanlarda tarayıcılar arasında kendini göstermeye başlayan Mozilla Firefox’un şimdiki hedefi ise Apple. Masaüstü platformlar için en önemli tarayıcı geliştiricilerinden birisi olarak karşımıza çıkan MOZILLA, mobil platformlarda da iddialı bir tarayıcı olarak karşımıza çıkarken şimdilerde ise gözü tablet bilgisayar pazarına çevirmiş gibi duruyor.

iPad için tarayıcı kavramını baştan aşağıya yenilemeyi hedefleyen ve bu bağlamda FIREFOX’U tamamıyla yenilemeyi düşünen ekip, Safari’ye göre çok daha iddialı bir altyapı sunarak üst seviyeye hitap etmeyi amaçlıyor. JUNIOR olarak isimlendirilecek olan tarayıcı iPad üzerinde tam ekran olarak çalışabilecekken, SAFARI’dekini andıran çoklu pencere kullanımı bulunuyor.

Uygulama üzerinde yer alan şeffaf butonlar ile sitede ileri-geri gitme, yazdırma, sık kullanılanlara ekleme gibi işlemler gerçekleştirile bilinirken, ayrıca JUNIOR birden fazla kullanıcı hesabına da izin vererek bu kısımdan şifrenizi girerek kendi ayarlarınızla tarayıcıyı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Tarayıcının çok kısa bir zaman zarfı içerisinde geliştiriminin sonlandırılarak, App Store’daki yerini alacağı tahmin edilmekte.

Yorum yapın