Mutlu Olmanın Yolları

Yaşam olayları genetik olduğu gibi, bizim elimizde de olan bir durumdur. Bizim kontrolümüz dışındaki mutluluğu etkileyen faktörler olmasına rağmen, her zaman mutlu olmak için bir takım yollar vardır. Hayatınızda mutlu olmak için bu bilimsel olarak kanıtlanmış yollardan herhangi birini deneyin!

1. Minnettar Olun.

Hayatta mutlu olmak için minnettar ve müteşekkir olmak gerekiyor. Her şey bir kenara insanları, mutlu etmek aslında sizin mutlu olmanız demektir. Siz ne kadar insanlara minnet duyarsanız, bir o kadar da karşılığını alırsınız.

2. Egzersiz Yapın.

Egzersiz, çoğumuzun nefret ettiği bir şeydir. Genellikle daha adını duyduğumuz an, mutsuz olmaya eğilimliyiz, ancak, egzersiz tabii ki mutluluğa katkıda bulunabilir. Egzersiz, bizi ayakta tutmak ve beynimiz için iyi kimyasallar olan endorfin, serbest antikorları üretirler. Ayrıca diyet ve sağlıklı beslenme ile birleştirmek isteyebilirsiniz.

3. Meditasyon.

Meditasyonun birçok sağlık faydaları vardır. Araştırmalar, düzenli meditasyon ile 8 haftada daha fazla mutluluk getirdiğini açıkladı.

4. Kendinizi Çok Ciddiye Almayın.
[Redacted-Content-Keyword]

Eğer sürekli kendinizi eleştiriyorsanız, öncelikle buna bir son verin. Elbette, hataları ve hataların farkında olmak iyi olsa da, sonunda kendinizi depresif hissederseniz şaşırmayın. Uzmanlar kendinizi eleştiren insanların aslında daha mutsuz olduklarını söylediler. Yani kendinize değer vermek daha güçlü olmanıza yardımcı olacaktır. daha az stresli ve daha mutlu!

5. Dışarıda Zaman Harcayın.

Dışına çıkın ve temiz havayı teneffüs edin, bu sizi mutlu yapacaktır. Yeşil alanların yakınında yaşayan insanlar, diğer insanlara göre daha mutlu ve pozitiftir. Pozitif, mutlu ve duygusal olmak kararlı olmaya yönelik beynin bölümlerini teşvik edebilir Buna ek olarak güneşin size sunduğu nimetlerden de faydalanın. Ama, bunu yaparken bir güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin.

6. Hayatınıza Sarı Ekleyin.

Mutlu insanlar genellikle neşeli bir renk ile onların ruhunu bağlamak ister ve sarı mutluluk rengi olduğundan, yaşamınıza bazı sarı renkler ekleyin! İster duvar renginiz, isterseniz de bir çiçek ile bunu değerlendirebilirsiniz.

7. Biraz Daha Uyku.

Biz muhtemelen uyku hakkında her şeyi hemen hemen biliyoruz. Uyku hakkında bize bilim gerekmez. Uyku bizim genel mutluluk ve refahı konusunda yardımcı olabilir.Araştırmalara dayanarak değil, yeterli uykunun aslında pozitiflik seviyelerini arttırabileceği açıkça ortada. Yeterince uyumuyor olmamamızın başka dezavantajı bizim iş performansı ile ilgili ve çok fazla yemenin etkisidir.

8. İyimser Müzik Dinleyin.

Eğer iyimser şarkıları dinlerken, siz de kendinizi mutlu hissediyorsanız, müziğin mutlu ettiğinden emin olabilirsiniz! Bu, daha az stres ve daha fazla mutluluğa yol açacaktır!İyimser müzik dinlemek ciddi anlamda sizi rahatlatır.

9. Renkli Çiçekler.

Çiçekler sadece odada ki, ruh halinize neşelendirmek için değildir. Çiçekler aslında duygusal yaralarınızı iyileştirir. Şimdi size bir çalışma anlatalım. Sabah erkenden kalkıp, çiçeklere bakarak güne başlamak mutluluk ve enerji artışı göstermiştir. Hasta insanlara acaba neden çiçek getirildiğini hiç merak ettiğiniz oldu mu?

10. Yeni Bir Hobi Bulun.

Yeni bir hobi bulma eğlenceli ama sadece zihinsel uyarıcı değil!Eğer yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, öncelikle ne istediğini bir düşünün. Bu daha çok mutluluğa yol açabilir. Bunun nedeni başarı özgüven ve duyulara dayalı olduğunu söyleyebiliriz.. Eğer, ilginç fikirleri seviyorsanız, hemen bu konuda araştırma yapın ve ilk derse başlayın!

11. Endişeler Gitsin!

Endişeler ve stres gidermeyi öğrenmek için genel anlamda bilgi alabilirsiniz. Bunu başarmak çok kolay olmasa da, endişeleri ve pişmanlıkları bir kenara bırakmak için, yeteri kadar çaba gösterin. Zamanla her acının devam etmeyeceğini anlayıp, rahatlayacaksınız. Bağışlayıcı olmak, mutlu olmak için en basit yoldur emin olun.

12. Duygularınız Hakkında Yazın.

Olumsuzluk bizi ağırlaştırır. Beynin stres bölümünü azaltmak için kağıda yazmak en kolay yoldur. Daha sonra, yazdığınızı atmak. duygularınızı da atacağınızı gösterir. Eğer hayatınızda olumlu olayları yazarsanız, kendinizi daha mutlu ve daha memnun hissedersiniz.

13. Sağlıklı Besinleri Yiyin!

Fiziksel rahatlık, zihinsel sağlığa katkıda bulunur. Araştırmalar, zihinsel refahı ve mutluluğu her gün sebze ve meyve yiyerek yüksek olduğunu göstermektedir. Ayrıca, demir ve kalsiyum açısından zengin gıda mutlu yaparken de en iyisidir.

14. İyimserlik Ve Gerçekçilik.

Başka bir deyişle, bardağın yarısı dolu olduğunu düşünüyorum. Bu demek değildir ki, etrafa her zaman çok olumlu bakarım. Körü körüne de bazı olumsuzluklara olumlu bakmak, saçma olabilir. İyimserlik ve gerçekçilik olgusuna sahip insanlar olumsuz şeylerin onları aşağıya çekmesine izin vermez. Her zaman bilinçli ve aynı zamanda gerçekçi olarak hareket ederler.

15. Kendinize İyi Bakın.

Biz günlük yaşamın stresinden, kendimiz ile ilgilenmeyi unutma eğiliminde olduğumuzdan dolayı, kendinize dikkat etmeyi unutmayın. Kendi keyfini bulmak, kendinizi uzun vadede sağlıklı ve mutlu bir şekilde tedavi etme yöntemidir.

Yorum yapın