Naruto ve Naruto Shippuuden Anime İncelemesi

Kahramanımız Naruto ninja dünyasında bir aileden yoksun yalnız yaşamaktadır. Tek hayali Hokage(köyün en güçlü ninjası) olup köyünün kahramanı olmaktadır.
Ninjaların eğitim alıp sınıf atladıkları bir okulu vardır ve Naruto okulun en başarısız öğrencisidir. Yaptığı tüm haşarılıklar öğretmenlerini ve arkadaşlarını çileden çıkarmaktadır. Yaramazlıklarına rağmen sınıf geçen Naruto ninja okulunun en iyi öğrencisi ve Naruto’nun en büyük rakibi Sasuke’yle çekilen kura sonucu aynı takıma düşer. Bir de Sakura vardır bu takımda Naruto’nun büyük aşkı ancak bu karşılıksız bir aşk Sakura’da okuldaki diğer kızlar gibi Sasuke’den hoşlanmaktadır. Naruto Sasuke’yi en büyük rakibi olarak görse de işler Sasuke için öyle değildir.O Naruto’yu rakipten çok kendine bir yük olarak görmektedir.Naruto’nun takımına bundan sonra Kakashi Sensei liderlik edecek ve kalan eğitimlerini ondan alacaklardır. Kahramanlarımız Konoha (gizli yaprak) köyünde yaşamaktadır. Ateş ülkesinin ninja köyü olan bu köy diğer ninja köylerinin lideri konumundadır. Ninja köyleri geçimini gittikleri görevlerle karşılamaktadırlar bir nevi paralı askerlik sitemidir. Her görevin bir seviyesi ona görede bir ücreti vardır. Görevi tamamlayan ninjalar ücretin bir kısmını almaktadır.

Eğitimleri sırasında bir dizi görevlere giden Naruto’nun takımı bütün görevlerden başarıyla dönerken yaramaz bir çocuk olan Naruto gittikçe büyümeye ve gittiği her yerde insanları etkiler ve bir çoğuyla arkadaş olur. Hokage olma yolunda büyük bir kararlılıkla yürüyen Naruto kendisi gibi ailesi olmayan Sasuke’yle güçlü bir arkadaşlık bağı kurar ama işler Sasuke için böyle değildir. Sasukenin hedefi tüm klanını (Uchiha) bir gecede katletmiş olan buna kendi aileside dahil abisini öldürmektir. Bunun için çok fazla güce ihtiyacı vardır. Kaldığı köyde gereken gücü elde edemeyeceğini düşünen Sasuke kötü adam Orochimaru’ya katılmak için köyü terk eder. Orochimaru Konoha’yı yok etmek ve Sasuke’yi elegeçirmek için geçmişte Konoha ya saldırmış fakat 3. Hokage’yle savaşıp öldürsede ağır yaralanmış ve kaçmıştır. Orochimaru Uchiha klanına ait olan ve gen aktarımıyla sahip olunabilen Sharingan adında bir göz jutsusunun peşindedir aynı zamanda ölümsüzlüğü de isteyen Orochimaru bunu ancak Sasuke’nin vücudunu ele geçirirse elde edebilecektir. Bu yüzden Sasuke’yi istemektedir. Onu daha fazla güçle kandırdığını düşünen Orochimaru Sasuke’nin vücudunu ele geçirmek isterken Sasuke Orochimaru’yu kendi vücuduna hapseder.Kendisi inanılmaz derecede Chakra sahibi olan Sasuke Orochimaru’nun da gücüyle çok güçlenmiştir ancak gücünü koruduğu zaman bu gücü kullanabilir. Zayıf düşerse Orochimaru Sasuke’nin vücudunu ele geçirebilecektir. Elde ettiği bu güçle abisi İtachi’yi öldürmek üzere yola çıkar ve onunla yüzleşir. İkisi arasında yaşanan savaş sonunda Sasuke yorgun düşer ve Orochimaru ortaya çıkar.

Sasuke’nin vücudunu ele geçirmeye çalışırken İtachi tarafından tek bir hamlede öldürülür. Savaş sonunda ölen İtachi tüm sırlarını arkasında götürmeyi hesaplamış ve ölmeden hemen önce kardeşi Sasuke’nin gözlerine Amaterasuyu (kara alev, dokunduğu her şey yanmadan sönmeyen söndürülemeyen alevler) Uchiha madarayı gördüğüde aktifleşecek şekilde ayarlayarak yerleştirmiştir. Sasuke Madara’yı tanımasada aktif olur ancak madara bundan bir şekilde kurtulur. Ve İtachi’nin sırlarını Sasukeye anlatmaya başlar. Bu sırları izlemeden öğrenemezsiniz.Sasuke’yi kendi kontrolündeki Akatsuki’ye katılmasını isteyen Madara her zaman istediği Sasuke’yi sonunda elde etmiştir. Sasuke’yi daha da güçlendiren Madara Kageler toplatısını basarak (kageler=Ninja köylerinin liderleri) 4. Ninja savaşını ilan eder. Bu savaşta Naruto ve Sasuke karşı karşıya savaşacaklardır. Henüz savaş başlamamış olup hazırlıklar yapılmaktadır. Naruto’nun da bir takım güçleri var fakat onları anlatmadım izleyerek bizzat görmenizi ve Naruto’nun birbirinden komik ve heyecanlı serüvenini izlemenizi istedim. İyi seyirler.

Yorum yapın