Natura Mutfak Masa Takımı

Doğal ahşap malzemeler; dayanıklılığı, sağlıklı olması ve şıklığı nedeniyle evlerde en çok tercih edilen mobilya malzemelerindendir. Sayılan bu üç özellik mutfakların ve dolayısıyla mutfak masası takımlarının da vazgeçilmezidir.

Kullanılan ağaçların başında ceviz, meşe, ardıç, kayın ve gürgen gelirken; akçaağaç, çınar, kestane, dut ve dişbudak da sık kullanılanlar arasındadır.

Neden Doğal Ahşap?

Doğal ahşap ürünler, doğal desenleri ve lifli yapılarıyla kullandığı alana doğal bir hava verir. Gün içinde betonların arasında geçen yaşamlarında doğallığa kaçış arayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

  • Uzun süre kullanabileceğiniz şekilde dayanıklı ve sağlamdır.
  • Mutfakta en önemli şey hijyendir. Ahşap malzemeler sağlıklıdır.
  • Mutfaklarda sıklıkla karşılaşılan neme ve suya karşı dayanıklıdır.
  • Isı karşısında genleşmesi oldukça düşüktür.
  • Çevre dostudur.
  • Bakımı ve onarımı diğer malzemelerle karşılaştırıldığında kolaydır.
  • Kolay şekil aldığı için çok farklı tasarım olanaklarına sahiptir.

Bu ve benzeri pek çok neden ahşap mobilyaları mutfak masa takımı için de en güvenilir malzemesi haline getirmiştir.

Natura Mutfak Masa Takımlarının En Şık Halleri

Yukarıda sayılan nedenlerle, birçok mobilya firması natura mutfak masa takımı tasarımlarını geliştirmiştir. Vivense, gerek renk ve tasarım çeşitliliği ile bu alanda öncü haline gelmiştir.

Natura Defne Mutfak Masa Seti

Masa tablası kayın ağacından masif ahşaptır. Ortadan tek ayaklı dizayn edilen masanın ayağı elektrostatik metaldir. Sandalyeler gürgenden yapılmış, oturma yerleri silinebilir flok kumaşla kaplanmıştır.

Natura Mutfak Masa Seti

Masif kayın ağacından yapılmış dikdörtgen masa tablası rüstik bir görünüm veriyor. İki elektrostatik metal ayağı ise endüstriyel bir hava katıyor. Eğimli masa kenarları doğallığı vurgularken, gürgen sandalyelerin konforu da dikkat çekiyor.

Natura Mutfak Masa Takımı

Firmanın natura mutfak masa takımı içeriği masa, sandalye, bank ve sırtlı banktan oluşmaktadır. Mutfak takımı için geniş yere sahip evler için uygundur. Masa tablası yüzde 100 kurutulmuş ladinden üretilmiştir. Tabla, geniş üçgen şeklinde inen metal ayaklarla buluşturulmuştur. Aynı tip bacaklara sahip sandalye ve banklar MDF malzemeden üretilmiştir.

Natura Masa Takımı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal ahşap malzemelerin birçok avantajı yanında, üretim ve korunmasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar da vardır. Dikkat edilmeden üretilen ürünler evinizde büyük sorunlara yol açabilir.

Sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım için, alacağınız doğal ahşap masa takımı üretiminde aşağıda yer alan noktalara dikkat edildiğinden emin olmalısınız.

Natura mobilyalarda genel olarak masif tasarımlar öne çıkmaktadır. Ürerimde kullanılan ağacın nem oranı düşük olmalıdır. Kuru ağaç kategorisinde olması gereken malzeme, kullanılmadan önce kurutma işleminden geçirilirse mobilyanın kullanım ömrü uzar. Mobilyada dönme-çatlama gibi sorunların yaşanmaması için bu nokta önemlidir.

Masa tablasında uygulanan cilalama doğal olmalıdır. Selülozik esaslı cila kullanılmamalıdır.

Kullanılan ağaç bakteri barındırabilecek özellikte olmamalıdır.

Mobilyanızın yıllık bakımlarını düzenli şekilde yapmanız ve suyla direkt temasını önlemeniz, masa takımınızı uzun seneler boyunca kullanmanızı sağlayacaktır.

Yorum yapın